Lip Sync Battle televizyonun yeni popüler formatı oldu

Lip Sync Battle televizyonun yeni popüler formatı oldu
İlk kez Late Night With Jimmy Fallon programında ufak bir bölüm olarak izleyici karşısına çıkan Lip Sync Battle dünya genelinde başarılı bir format olduğunu kanıtlamaya devam ediyor.

Bu yarışma önce Mayıs 2013'te Jimmy Fallon ve The Office'in yıldızı John Krasinski'nin karşı karşıya geldiği bölümle hızla popülerlik kazandı. Önce Late Night With Jimmy Fallon programında sıkça kullanılmaya başlandı. Ardından bir televizyon programı formatı haline getirildi. Amerika'da Spike kanalında ekrana gelen yarışma şimdi dünyaya açılıyor.

Şimdiye kadar Çin, Kanada, Norveç, Polonya, Filipinler ve Afrika'dan formatın yayın hakları alındı. RaniniTV'deki Sektör Haberleri köşesinden bildiğimiz üzere Türkiye de formatın talipleri arasında yer alıyor. Viacom bu formatı 4-7 Nisan'da Cannes'da potansiyel alıcılarla buluşturacak. ;

Amerika'da L.L. Cool J ve Chrissy Teigen'nin sunumuyla ekrana gelen yarışmanın başarılı internetteki izlenme oranlarıyla da ortaya çıkıyor. İşte programdan en fazla izlenenler:

33 Milyon İzlenme - Dwayne Johnson - Shake It Off vs. Jimmy Fallon - Jump in the Line
28 Milyon İzlenme - Channing Tatum - Run the World (Girls) vs. Jenna Dewan-Tatum - Pony
19 Milyon İzlenme - Anne Hathaway - Wrecking Ball vs. Emily Blunt - Piece of My Heart

Bu başarılı programa şimdiye kadar Beyonce, Jennifer Lopez, Justin Bieber, Chris Pratt, Dwayne Johnson, Channing Tatum ve Anne Hathaway gibi ünlü isimler konuk oldu. Lip Sync Battle reytinglerde 4.3 milyon izleyiciyle başarısını herkese gösterdi. Durum böyle olunca formatın yurtdışındaki taliplerinin sayısı da artıyor.

Bakalım programı Türkiye'de kimler ekrana taşıyacak?


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER