The Dresser, Amerika'da Starz'da ekrana gelecek

The Dresser, Amerika'da Starz'da ekrana gelecek
Amerika'da kablolu yayın yapan Starz kanalı BBC 2 için hazırlanan The Dresser'ın yayın haklarını aldığını duyurdu. 

The Dresser, Ronald Harwood'un eleştirmenlerce büyük beğeni toplayan oyunundan Richard Eyre tarafından uyarlandı. Bu ilgi çekici yapımda tecrübeli oyuncular Ian McKellen ve Anthony Hopkins ilk kez bir araya geliyor. The Dresser, Amerika'da 30 Mayıs'ta Starz'da ekrana gelecek. Bunun yanında aynı gün Starz Play, Starz on Demand gibi uygulamalardan da erişilebilir olacak.

Bu televizyon filmi Anthony Hopkins'in 20 yıldan sonra ilk televizyon projesi olmasıyla da dikkat çekiyor. Ufak bir tiyatronun sahne arkasını mesken tutan hikaye II. Dünya Savaşı sırasında geçiyor. Zorlu bir akşamda oyuncular Shakespeare'in King Lear oyununu sahneye taşımaya uğraşıyor. Öte yandan bombalar düşmeye, sirenler çalmaya devam ediyor. Lear'ı canlandıran ve tiyatronun da sahibi olan Sir (Hopkins) hiçbir yerde bulunamıyor. Onun sadık asistanıysa (McKellan) her şeyin olağan şekilde ilerlemesi için çaba harcıyor.

Bu başarılı televizyon filminde ayrıca Emily Watson, Sarah Lancashire, Vanessa Kirby, Edward Fox, Tom Brooke, John Ashton, Ian Conningham, Annalisa Rossi, Helen Bradbury, Carl Sanderson, Matthew Cottle ve Martin Chamberlain gibi isimler rol alıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER