Doctor Who'nun yayın haklarını Amazon kaptı

Doctor Who'nun yayın haklarını Amazon kaptı
BBC'nin dünya genelinde büyük ilgi gören dizisi Doctor Who tüm sezonlarıyla Amazon Prime kullanıcılarına sunulacak.

Doctor Who daha önce Netflix ve Hulu üzerinden de Amerikalı izleyicilerle buluşuyordu. Ancak bu mecralarla yapılan anlaşmalar şubat ayıyla birlikte son buldu. BBC'nin Amazon ile yaptığı anlaşma doğrultusunda dizinin sekiz sezonu ve Noel özel bölümleri Amazon Prime kütüphanesine eklenecek. Tüm bu bölümler 27 Mart'tan itibaren Amazon üzerinden izlenebilir olacak. Dokuzuncu sezon ve The Husbands of River Song bölümü de sonbaharla birlikte koleksiyona eklenecek.

Bahsi geçen bölüm ve sezonlar 2005 yılından itibaren BBC'de ekrana gelmeye başlamıştı. Popüler seride Doktor isminde bir zaman lordu, TARDIS ile birlikte zaman ve uzayda yolculuk yapıyor. Genellikle ona eşlik eden bir de insan bulunuyor. Seyirciler bu ikilinin maceralarına tanık olma şansı elde ediyor. 

Yeni seride Doktor karakterini Christopher Eccleston, David Tennant ve Matt Smith gibi isimler canlandırdı. Şimdilerde 12. Doktor'a tecrübeli oyuncu Peter Capaldi hayat veriyor. 12. Doktor'un yeni yol arkadaşının kim olacağı merakla bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER