Çağatay Ulusoy'un yeni televizyon projesinin detayları belli oldu

Çağatay Ulusoy'un yeni televizyon projesinin detayları belli oldu
--ÖZEL HABER--

MedCezir'den sonra Çağatay Ulusoy'un ekrana hangi işle döneceği merak konusuydu. Çağatay Ulusoy önüne koyulan çuvalla paraya ve "tazminatını da öderiz" tekliflerine rağmen ısrarla Ay Yapım'ın hazırladığı projeyi beklediğini söylemişti. Projenin polisiye olduğu da sektör kulislerinde uzun zamandır konuşuluyordu.

Aldığımız son duyumlara göre Ay Yapım sonunda Çağatay Ulusoy için hazırladığı hikayeye karar vermiş. Seçimleri de Martin Scorsse'nin yönettiği 2006 yapımı, ülkemizde Köstebek adıyla vizyona giren The Departed olmuş. Ancak ilginç olan, hikayeyi en az üç değişik ekip, başka başka kanallar ve oyuncu kadroları için zaten çalışıyordu. Bu haber sektör kulislerine düşünce hepsi çöpe gitti. Bu da demektir ki Ay Yapım ya The Departed ya da Hong Kong üzerinden yürüyen yasal bir uyarlama yapacak. Hayırlısı olsun..

Senarist seçiminde de karar veren ve sözleşme imzalayan Ay Yapım, planlamalarda bir değişiklik olmazsa diziyi Eylül 2016'da yayına sürecek. Yine duyumlarımıza göre orjinalinde Jack Nicholson'un canlandırdığı Frank Costello karakteri için Çetin Tekindor ve Haluk Bilginer düşünülüyormuş. Hikaye için düşünülen kadın karakter konusunda da rivayet muhtelif ancak suyu bulandırmamak için telaffuz etmiyoruz.

Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson, Matt Damon, Alec Baldwin, Mark Wahlberg, Vera Farmiga'nın başrollerini paylaştığı; Altın Küre ödüllerine, En İyi Film kategorisi dahil olmak üzere altı dalda aday olup Scorsese'ye En İyi Yönetmen ödülünü getiren film, 79 Akademi Ödülleri'nde de beş dalda aday olmuş, "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen" kategorileri dahil olmak üzere dört dalda ödül almıştı.

The Departed'in Konusu
ABD, Massachusetts Eyalet Polisi teşkilatı, güney Boston'da hüküm süren, liderliğini Frank Costello’nun (Jack Nicholson) yaptığı, büyük bir suç organizasyonunun (Mafya) egemenliğine son vermek için operasyon hazırlığı yapar. Teşkilat, Boston'da büyümüş olan genç polis memuru Billy Costigan'ı (Leonardo DiCaprio), özel araştırma birimi şefi Ellerby (Alec Baldwin) tarafından bir dizi imtahanlardan geçirterek suç örgütünün içine sızmakla (Köstebek) görevlendirir.

Boston sokaklarını gayet iyi tanıyan Costigan, asi bir kişiliğe sahiptir ve bu yüzden teşkilatta, rozetine el konulmasına kadar varan sorunlar yaşamıştır. Billy Costigan'nın (Leonardo DiCaprio), bu önemli görevde köstebek konumunu polis şefi Oliver Queenan (Martin Sheen) ve Bryce Dignam (Mark Wahlberg) harici kimse bilmemektedir. Costigan, mafya içerisinde güvenilir olmaya ve lider Costello'nun gözüne girmeye çalışır. Operasyonda görev alacak polislerden biri de, yine Boston'u iyi bilen Colin Sullivan (Matt Damon). Aşırı hırslı genç polis memuru Sullivan, başarılarıyla sürekli terfi alarak polis teşkilatının özel soruşturma birimine kadar gelmiştir.

Eyalet polis teşkilatını bilmediği bir konu: İrlanda'lı Mafya lideri Costello, kurduğu suç örgütünün sorunsuz çalışabilmesi için yıllar önce yaptığı ilginç bir planla, kendi adamlarından polis akademisine sokmuş ve polis teşkilatı içerisinde üst mertebelere gelmesini sağlamıştır. Bu adamlarını kullanarak polislerden hep bir adım önde gitmektedir. Polis memuru Colin Sullivan'da (Matt Damon), Frank Costello’nun, bu adamlarından biridir. Sullivan, mafyaya karşı yapılacak operasyondaki polis hareketlerini inceleyip patronu Costello'ya bildirmeye çalışırken, Costigan da mafya içerisinde bilgiler elde etmeye çalışır. Biri mafya için, diğeri polis teşkilatı için bilgi toplamaya çalışan köstebekler, çifte kimlikleri ile sürdürdükleri yaşamın zorluğunu da çekmektedirler.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER