Louis C. K.'den Donald Trump'a tarihi ayar

Louis C. K.'den Donald Trump'a tarihi ayar
Amerikalı ünlü oyuncu ve stand-up yıldızı Louis C. K.’in hafta sonu hayranlarına gönderdiği Donal Trump hakkındaki e-postanın yankıları hala sürüyor. Oldukça uzun ve sert bir tonda yazılan bu mektup niteliğindeki e-postada Louis C. K. yaklaşan seçimlerden ve başkan adayı olan Donald Trump’tan bahsetmiş ve kendi izleyicisi olan seçmenlere neden Trump’a oy vermemeleri gerektiğini anlatmıştı. 

Gerek stand-up şovlarında gerekse televizyon dizilerinde son derece eleştirel hatta bazen saldırgan bir tutum sergileyen C. K.’in kara mizaha yakın bir ton tutturduğunu izleyicileri zaten biliyorlar. Politika, toplumsal ahlak değerleri, kutsal aile kurumu ve ebeveynlik üzerine alışılmadık görüşleri olan C. K. Zaten muhalif bir demokrat olarak tanınıyor. Ancak bu e-postada herkesi, her zamankinden fazla şaşırtarak Donald Trupm’ı Hitler’e benzetip, ona oy verecek olan seçmenleri vatana ihanet edecek olmakla suçladı. 

Louis C.K. “Evet bir süre için komikti Trump’ın adaylığı; ama adam tam anlamıyla Hitler. Ve bunu söylerken 1930’lar Almanya’sına dönüştüğümüzden bahsediyorum. Onlar da yaklaşan tehlikeyi görmemişlerdi; Hitler de başlarda komik gibi görünen fikirleri olan, yeni, taze bir beyin gibi görünüyordu.” dedi. Kendini bir demokrat olarak tanımladığını ancak Bernie Sanders ya da Hilary Clinton’a da destek vermediğini söyleyen C. K., ülkenin şu anda dengeye ihtiyacı olduğunu ve iki dönem demokratlar tarafından yönetildikten sonra cumhuriyetçi bir başkana ihtiyaç duyduklarını açıklarken, bu adayı akıllıca seçmenin ülkenin faşist bir yönetimden kurtaracağına inandığını belirtti. 

Donald Trump’ın bu e-postaya cevap verip vermeyeceğini ve verirse neler söyleyeceğini merakla bekliyoruz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER