Tamer Hassan, Game of Thrones'a nasıl dahil oldu?

Tamer Hassan, Game of Thrones'a nasıl dahil oldu?
Kıbrıs asıllı İngiliz oyuncu Tamer Hassan, HBO'nun çok konuşulan dizisi Game of Thrones'un altıncı sezonunda karşımıza çıkacak. Hürriyet'ten Sinem Vural, İstanbul'da bulduğu oyuncuya diziye dair merak edilenleri sordu.

Batman Begins, Unleashed, Layer Cake, Casualty, EastEnders ve Kick-Ass gibi yapımlarda rol alan oyuncu daha ilk sezondan beri Game of Thrones seçmelerine gittiğini, o zamanlar Khal Drogo karakteri için görüşmeye çağrıldığını ancak karakterin Jason Momoa'ya gittiğini söyledi. Ardından diğer sezonlarda da görüşmeye çağırıldığını ancak oyunculuğa ara verme niyetindeyken altıncı sezondaki Khal Forzo rolünün çıktığını da dile getirdi. 

Kendisine Dothraki dilini öğrenme süreci sorulduğunda "Konuşmak zorunda kaldığım en zor dildi. Her sahne öncesi diyalog koçumla Dothrakice repliklerimi çalıştık. Şöyle anlatayım; Türkçe, İngilizce, İspanyolca ve Arapça’yı tek bir dilde harmanladığınızı düşünün, o kadar zor. Şovun ne kadar büyük olduğunu düşündükçe üzerinizde bir de baskı oluşuyor. Hayran kitlesi o kadar büyük ki, hepsi dile hakim. Öncelikle onları mutlu etmek için çalıştım çünkü oyuncu olarak toplumun hizmetindesin. " sözleriyle cevap verdi.

Başta Game of Thrones'ta çalışan ilk Türk olduğunu zannettiğini "Önceden bunu bilmiyordum. Sete gittiğimde 'Buralardaki ilk Türk benim' dedim. Biri çıkıp, 'Hayır, senden önce bir kız vardı' dedi." sözleriyle anlatıyor. Sibel Kekilli'nin Game of Thrones'ta uzun süre çalıştığını da böyle öğrenmiş.

Game of Thrones'un senaryo gizliliğiniyse "Görüşmeden sonra senaryoyu istedim 'yok' dediler. 'En azından karakteri anlatın' dedim, 'Gidince öğreneceksin' diye cevap verdiler. Kabul ettiğim en zor işti. O dizide başroller bile sayfa sayfa alıyor senaryolarını." cümleleriyle dile getiriyor.

Türk asıllı oyuncu Tamer Hassan'ı Khal Forzo rolünde izleyeceğimiz Game of Thrones'un altıncı sezonu 24 Nisan'da başlayacak. Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER