"Benim Adım Malala" belgeseli ilhan veren hikayesiyle Nat Geo'da!

Nobel Barış Ödüllü Malala Yousafzai’nin, kız çocuklarının okutulması için verdiği mücadeleyi konu alan belgesel Benim Adım Malala, 8 Mart Salı günü 20.00’de Nat Geo’da ekrana gelecek.

Malala Yousafzai’nin kız çocuklarının eğitim hakkı için hayatı pahasına verdiği büyük ve etkileyici mücadeleyi konu alan Benim Adım Malala, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel yayınıyla, Nat Geo’nun yanı sıra, Nat Geo Wild, Nat Geo People ve FOXLIFE ekranlarında reklamsız olarak izleyicilerle buluşuyor.

Taliban rejimi nedeniyle eğitim hakları tehlikede olan kız çocuklarının en büyük savunucusu haline gelen, 15 yaşında Taliban askerleri tarafından kafasından vurularak susturulmaya çalışılan Malala, 17 yaşında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülerek kurşunların fikirleri susturamayacağını tüm dünyaya kanıtladı. Malala’nın vurulması tüm dünyada büyük bir tepki çığlığı yarattı. Bu belgesel, saldırı öncesi ve sonrası Malala’nın hayatına bir bakış sunuyor.

Oscar ödüllü belgesel film yapımcısı Davis Guggenheim’in yönetmenliğini üstlendiği belgesel ile Malala’nın zorlu mücadelesi; Nat Geo ve Nat Geo People’da dublajlı, Nat Geo Wild ve FOXLIFE’ta altyazılı olarak ekranlara taşınıyor. Belgesel Nat Geo’nun yayında olduğu 171 ülkede, 45 farklı dilde yayınlanıyor.

Nat Geo ile #kızlarasesver

National Geographic Channel, UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliğiyle “Benim Adım Malala” belgeselinden ilham alarak “Kızlara Ses Ver” kampanyasını hayata geçiriyor. Türkiye’de kız ve erkek çocuklarına eşit fırsatlar sağlanması adına davranış değişikliği ve toplumsal farkındalık yaratmak için fon oluşturmayı amaçlayan kampanyanın spotlarında; Buğra Gülsoy, Ece Temelkuran, Harun Tekin, Sedef Avcı ve Şebnem Bozoklu yer aldı. Fotoğraf çekimlerinde Muhsin Akgün destek verirken, başarılı oyuncu Barış Falay ise kampanya spotlarına sesiyle hayat verdi.

Kampanya, kamuoyu desteği almak için #kızlarasesver hashtag’i ile herkesi destek olmaya çağırıyor. Harekete geçmek isteyenler kampanya kapsamında UNICEF hesabına diledikleri miktarda veya 3005’e SES VER yazıp mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunabiliyor. Ayrıntılı bilgiye kampanyanın web sitesi www.benimadimmalala.com’dan ulaşılabiliyor.

Benim Adım Malala, 8 Mart Salı günü 20.00’de Nat Geo ve Nat Geo People’da dublajlı, Nat Geo Wild ve FOXLIFE’ta altyazılı olarak ekranlara geliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER