12 Years a Slave, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor

12 Years a Slave, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor
12 Years a Slave ya da Türkçe ismiyle 12 Yıllık Esaret filmi Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında izleyiciyle buluşuyor.

2013 yılında vizyona giren bu başarılı filmin yönetmen koltuğunda Steve McQueen oturuyor. 12 Years a Slave, Solomon Northup'un 1853 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından beyaz perdeye uyarlandı. Hikayenin ana kahramanını Chiwetel Ejiofor canlandırdı. Ona Michael Fassbender, Lupita Nyong'o, Sarah Paulson, Benedict Cumberbatch, Brad Pitt ve Paul Giamatti'den oluşan yıldız bir ekip eşlik etti.

1841 yılında özgür bir Afrikan-Amerikan olan Solomon Northup, kemancılık yapıyor. Ailesiyle birlikte New York'ta huzurlu bir hayat sürüyor. Brown ve Hamilton isminde iki adam ona kısa süreli bir müzisyenlik işi öneriyor. Ancak Washington'a gittiğinde onu uyuşturup köle olarak satıyorlar. New Orleans'e gönderilen adam 12 yılını kölelik yaparak harcamak zorunda kalıyor. Yeniden özgür bir adam olmanın hayaliyle yaşıyor. 

Bu başarılı yapım 2014 senesinde Oscar Ödülleri'ne dokuz dalda adaylık elde etti. Bunların arasından En İyi Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo kategorilerinin kazananı oldu.

Amerika'daki kölelik ve ırkçılığa yaklaşımıyla dikkat çeken 12 Years a Slave filmi 25 Şubat'tan itibaren Digiturk ekranlarında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

25 Şubat 2016 Perşembe - 22:30 (Moviemax Oscars HD)
23 Mart 2016 Çarşamba - 21:00 (Moviemax Premier HD)
24 Mart 2016 Perşembe - 04:40 (Moviemax Premier HD)


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER