The English Patient, Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor

The English Patient, Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor
The English Patient ya da Türkçe ismiyle İngiliz Hasta filmi Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında olacak.

1996 yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda Anthony Minghella oturuyor.The English Patient, Michael Ondaatje'nin aynı isimdeki kitabından beyaz perdeye aktarıldı. Vizyona girdiği sene oldukça fazla ilgi gören filmin başrollerini Ralph Fiennes ve Juliette Binoche paylaşıyor. Onlara Willem Dafoe, Kristin Scott Thomas, Naveen Andrews, Colin Firth, Julian Wadham  ve Jürgen Prochnow gibi isimler eşlik ediyor.

İkinci Dünya Savaşı'nın sonuna doğru İtalyan manastırında bir hemşire kötü şekilde yanmış olan bir hastayla ilgileniyor. Sadece İngilizce konuşan bu adam kendi ismini dahi hatırlamıyor. Zamanla isminin Laszlo de Almasy olduğunu öğrendiğimiz bu adamın geçmişi ortaya çıkmaya başlıyor. Böylece dört farklı insanın hayatlarının nasıl kesiştiğini, zamanla içinden çıkılmaz bir hal alışını, aşk ve macera dolu bir hikayeyi izleme fırsatı yakalıyoruz.

Bu başarılı yapım 1997 senesinde 12 dalda Oscar adaylığı elde etti. 9 Oscar Ödülüne sahip The English Patient filmi En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Sinematografi, En İyi Dekor Tasarımı, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Ses, En İyi Kurgu ve En İyi Film Müziği kategorilerinin kazananı oldu.

Bol ödüllü The English Patient (İngiliz Hasta), 17 Şubat Çarşamba günü saat 22.20'de Moviemax Oscars'ta ekrana gelecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER