Forrest Gump, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor

Forrest Gump, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor
1994 yılında vizyona giren Forrest Gump filmi Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında ekrana geliyor.

Yönetmenliğini Robert Zemeckis'in üstlendiği film Winston Groom'un aynı isimdeki romanından beyaz perdeye uyarlandı. Forrest Gump'ın başrolünde Amerika'nın en popüler oyuncularından Tom Hanks yer alıyor. Ona Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field, Haley Joel Osment , Peter Dobson ve Dick Cavett gibi isimler eşlik ediyor.

Bu başarılı film düşük bir zeka seviyesi olan ancak dolu dolu bir hayat yaşayan Forrest Gump'ın hikayesini anlatıyor. Onun okul hayatından başlayıp, orduda görev yaptığı süreci, evine geri dönmesini, kendine iş bir kurma çabasını, sevdiği kadına açılmasını, Amerika'yı turlayarak ünlü olmasını izliyoruz. Onun çocuksu pozitif düşünce tarzı, sevdiği insanlara verdiği değer izleyenlere ilham verecek nitelikte.

Forrest Gump, 1995 yılında toplamda 13 dalda Oscar adaylığı elde etti. Bunlardan En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Görsel Efekt kategorilerinin kazananı oldu.

Tom Hanks'in performansıyla büyülediği Forrest Gump, 16 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars kanalında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

16 Şubat 2016 Salı - 22:30
17 Şubat 2016 Çarşamba - 05:20


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER