Oscar 2016: Uzun teşekkür konuşmalarına yeni bir çözüm getirildi

Oscar 2016: Uzun teşekkür konuşmalarına yeni bir çözüm getirildi
Her yıl Oscar Ödülleri'nin en büyük sıkıntılarından biri kazanan isimlerin teşekkür konuşmaları oluyordu. Bu büyük ödülü kazananlar ellerindeki listeyle onlara yardımcı olan isimlere, ailelerine, sevdiklerine teşekkür etmek istiyor fakat bu durum süre açısından büyük sorunlara neden oluyordu.

Şimdiye kadar kazanan isimlerden bu konuşmayı kısa tutmaları defalarca istenmesine rağmen bir çözüm elde edilememişti. 88. Oscar Ödülleri'nin yapımcıları olan Reginald Hudlin ve David Hill farklı bir yöntem denemeye hazırlanıyor. Bu sene Oscar'a aday gösterilen herkesten ödülü kazanmaları durumunda teşekkür edecekleri kişilerin isimleri istendi. Bu liste ödülü kazanan isim sahneye çıktığında ekranın altında akmaya başlayacak. 45 dakikalık konuşma süresi böylece daha iyi şekilde değerlendirilebilecek. Uzun konuşmalarla yayın süresi aşılmayacak.

Hudlin ve Hall konuyla ilgili yaptıkları açıklamada "Sözler rüzgara yazılmış gibi ancak ekranda akan isimler sonsuza kadar saklanabilir." sözlerine yer verdi. Bu yöntemin süre sıkıntısına çözüm olması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER