Inception, Moviemax Oscars'ta izleyiciyle buluşuyor

Inception, Moviemax Oscars'ta izleyiciyle buluşuyor
Inception ya da Türkçe ismiyle Başlangıç filmi Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında olacak.

2010 yılında vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor. Başroldeyse Oscar'ın talihsiz ismi Leonardo DiCaprio yer alıyor. Ona Marion Cotillard, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt, Ken Watanabe, Tom Hardy, Cillian Murphy ve Michael Caine gibi isimler eşlik ediyor.

Inception'da Dom Cobb ve Arthur, normalde insanların rüyalarına girip önemli bilgileri çalmalarıyla ün kazanıyor. Fakat ikiliden bu sefer bilgi çalmaları değil, fikir yerleştirmeleri isteniyor. Bu görevi başarıyla gerçekleştirse ona görevi veren Saito, Cobb'un adını temize çıkartmayı vaat ediyor. Böylece o da Arthur, Eames, Yusuf ve Ariadne'den oluşan ekibi kuruyor. Onlar için rüya içinde rüya yaşayacakları bir macera başlıyor.

Bu ilgi çeken film 2011 yılında tam sekiz dalda Oscar'a aday gösterildi. En İyi Sinematogafi, En İyi Ses Miksajı, En İyi Ses Kurgusu ve En İyi Görsel Efekt kategorilerinin kazananı oldu.

Vizyona girdiği dönemde fazlaca ilgi gören Inception (Başlangıç), 11 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars kanalında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

11 Şubat 2016 Perşembe - 20:00
12 Şubat 2016 Cuma - 02:40
21 Şubat 2016 Pazar - 13:00
22 Şubat 2016 Pazartesi - 01:15


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER