Interstellar, Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor

Interstellar, Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor
Interstellar ya da Türkçe adıyla Yıldızlararası filmi Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında izleyici karşısına çıkıyor.

2014 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Christopher Nolan üstleniyor. O dönemde bolca gündeme gelen yapımda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, John Lithgow, David Oyelowo ve Wes Bentley gibi isimler rol alıyor.

Yakın bir gelecekte geçen Interstellar'da tahıl ürünlerinin ölmesiyle Dünya yaşanması zor bir yer haline geliyor. Satürn yakınlarında açılan bir kara delik galaksinin uzak köşelerinin keşfedilmesine olanak sağlıyor. NASA'nın burada yaşanabilir gezegenler olduğunu keşfetmesiyle asıl süreç başlıyor. Eski bir astronot olan Cooper, bu gezegenlere gitme görevini üstleniyor. Ancak orada geçen her saatin Dünya'da yedi yıla denk düşmesi sıkıntı oluşturuyor.

Interstellar, 2015 senesinde beş dalda Oscar adaylığı elde etti. Bunlar arasında En İyi Görsel Efekt, En İyi Film Müziği, En İyi Ses Miksajı, En İyi Ses Kurgusu ve En İyi Prodüksiyon Dizaynı yer alıyor. Film, görsel efektler kategorisinin kazananı olmayı başarmıştı.

Vizyona girdiği dönem bolca tartışmaya konu olan Interstellar, 10 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars'ta ekrana gelecek. Filmin yayın tarihleri şöyle:

10 Şubat 2016 Çarşamba - 20:00
11 Şubat 2016 Perşembe - 07:05
28 Şubat 2016 Pazar - 14:45BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER