Blood Diamond, Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor

Blood Diamond, Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor
2006 yılında vizyona giren Blood Diamond (Kanlı Elmas) Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında olacak.

Yönetmenliğini Edward Zwick'in üstlendiği film 2007 senesinde beş dalda Oscar adaylığı kazandı. Bununla birlikte talihsiz oyuncu Leonardo DiCaprio'nun üçüncü kez Oscar'a aday gösterilmesini sağladı. Tahmin ettiğiniz üzere başarılı oyuncu evine eli boş döndü. Blood Diamond'da DiCaprio'nun yanında Jennifer Connelly, Djimon Hounsou, Michael Sheen ve Arnold Vosloo gibi isimler rol alıyor.

Filmde 1999 yılında Sierra Leone siyasi bir huzursuzluk içinde çalkalanıyor. Bu karmaşa birbirlerinden oldukça farklı geçmişe sahip olan bir denizci, bir hırsız ve bir iş adamını bir araya getiriyor. Bunun nedeni de varlığıyla gören herkesi büyüleyen bir elmas oluyor.

Blood Diamond filmi En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Film Kurgusu, En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu dallarında toplamda beş adaylık elde etti. Fakat bu ödüllerden hiçbirini kazanamadı.

Dönemin beğenilen filmlerinden Blood Diamond (Kanlı Elmas), 6 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars kanalında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

6 Şubat 2016 Cumartesi - 15:30
17 Şubat 2016 Çarşamba - 20:00
18 Şubat 2016 Perşembe - 07:35


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER