The Artist, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor

The Artist, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor
2011 yılının ses getiren filmlerinden The Artist, Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında olacak.

Michel Hazanavicius'un yazıp yönettiği film 2012 senesinde tam 10 dalda adaylık elde etmişti. The Artist o sene tam beş ödülü kucaklayan yapım oldu. Filmin kazandığı kategoriler arasında En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Film Müziği yer alıyordu.

Bu Fransız yapımı romantik komedi ile dramayı bir araya getiriş biçimiyle dikkat çekiyordu. The Artist, yakın bir tarihte çekilmesine rağmen konusuna uygun bir şekilde siyah - beyaz. 1927 yılında başlayan film sinemadaki sessiz dönemin sonlarını konu ediyor. Bu dönemde George Valentin, bolca hayranı olan başarılı bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Onun tesadüfen tanıştığı Peppy Miller'a aşık olmaya başlıyor. Birbirinden hoşlanan bu insanı sinema sektörünün gelişimi ayrı düşürüyor. Valentin sessiz sinemanın savunuculuğunu yaparken, Miller sesli sinema döneminin yükselen yıldızlarından birine dönüşüyor.

Bu başarılı filmde Jean Dujardin, Bérénice Bejo, John Goodman, James Cromwell, Penelope Ann Miller ve Missi Pyle gibi isimler rol alıyor. 

Jean Dujardin'e En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazandıran The Artist, 3 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars kanalında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

3 Şubat 2016 Çarşamba - 18:10
23 Şubat 2016 Salı - 22:15
24 Şubat 2016 Çarşamba - 06:10


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER