Oscar Ödüllü The Godfather, Moviemax Oscars'ta yayınlanacak

Oscar Ödüllü The Godfather, Moviemax Oscars'ta yayınlanacak
Yönetmenliğini Francis Ford Coppola'nın üstlendiği ve bir sinema klasiği kabul edilen The Godfather (Baba) filmi Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor.

11 dalda Oscar adaylığı olan The Godfather 1973 yılında en iyi film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi uyarlama senaryo ödüllerini kazanmıştı. Bu başyapıt aynı zamanda internetin en prestijli portallarından IMDb'nin en iyi 250 film listesinde ikinci sırada yer alıyor. Mario Puzo'nun aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarlanan filmde başrolleri Marlon Brando ve Al Pacino paylaşıyor. Onlara James Caan, Robert Duvall, Diane Keaton, John Cazale gibi isimler eşlik ediyor.

1945 senesinde başlayan filmin hikayesi 10 yıllık bir süreci kapsıyor. New York'ta yaşayan İtalyan mafya ailesinin maceraları konu ediliyor. Corleona ailesi Sicilya'dan göç ettikleri Amerika'da hayatta kalma mücadelesi veriyor. Bu sırada kimliği belirsiz kişiler tarafından rahatsız edilip haraç ödemeye zorlanınca kendilerini savunarak güç elde etmeye başlıyorlar. Öyle ki zamanla Amerika'nın önde gelen mafya topluluğu haline geliyorlar.

Marlon Brando'ya en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandıran The Godfather, 1 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars kanalında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

1 Şubat 2016 Pazartesi 22:10
2 Şubat 2016 Salı 06:30


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER