The Exorcist filmi televizyona uyarlanıyor

The Exorcist filmi televizyona uyarlanıyor
Korku sinemasının efsane filmlerinden biri kabul edine The Exorcist, şimdi de televizyon ekranlarına geliyor.

William Peter Blatty'nin 1971 yılında yayımladığı kitabından uyarlanan kült film 1973'te vizyona girmişti. The Exorcist'te Linda Blair, Max von Sydow, Ellen Burstyn, Lee J. Cobb, Kitty Winn, Jack MacGowran ve Jason Miller gibi isimler rol almıştı. Bu başarılı filmde Blair'in canlandırdığı Regan'ın bilinmeyen bir güç tarafından ele geçirilmesiyle, annesi iki rahibin yardımına başvuruyordu. Böylece onun şeytan tarafından ele geçirildiği ortaya çıkıyordu.

Entertainment Weekly'nin haberine göre, Fox kanalı The Exorcist dizisi için ilk bölüm onayı verdi. Geçtiğimiz yılın facialarından Fantastic Four'un yazar ekibinde yer alan Jeremy Slater bu yeni projenin senaryosunu yazacak. Slater'e James Robinson, David Robinson ve Barbara Wall gibi isimler yapımcılık görevinde eşlik edecek. Fox, böylece Amerikan televizyonunda moda haline gelen iki akımı birden takip etmiş olacak: Filmden televizyona uyarlanan yapımlar ve şeytan çıkartmaya karşı giderek artan ilgi.

Sinema tarihinin en büyük hitlerinden biri olan The Exorcist'in televizyon uyarlaması başarılı olabilecek mi, bekleyip göreceğiz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER