Steven Moffat, Doctor Who'yu bırakıyor

Steven Moffat, Doctor Who'yu bırakıyor
Beşinci sezondan beri Doctor Who'nun baş yazarlığını üstlenen Steven Moffakoltuğunu yeni bir isme devredeceğini açıkladı.

BBC tarafından yapılan açıklamaya göre 10. sezonla birlikte Moffat diziye elveda diyecek. Onun yeriniyse son olarak Broadchurch dizisindeki başarısıyla dikkat çeken Chris Chibnall dolduracak. Bu gelişmeyle birlikte Doctor Who'nun 10. sezonu da 2017'nin bahar aylarına ertelendi. 

Konuyla ilgili RadioTimes'a konuşan Steven Moffat, "10. sezonu yazmaya daha yeni başlamışken ayrılmaktan bahsetmek çok garip hissettiriyor. Ancak zaman doluyor. Chris, Broadchurch'ün son sezonuyla ilgilenirken ben de evrenin en iyi işine devam edip TARDIS'i onun için sıcak tutacağım. Onu bu işe ikna etmek bolca cin ve toniğe mal oldu. Fakat Birleşik Krallık televizyonunun gerçek yıldızlarından biri zaman lordunun hikayesini devralacağı için çok memnunum. 11 sezonla birlikte Chris Chibnall, Doctor Who'nun yeni baş yazarı olacak." sözlerini sarf etti.

Onun koltuğunu devralacak olan Chris Chibnall da çocukluğundan beri büyük bir Doctor Who hayranı olduğunu, bu görevi devralıp BBC'nin eşsiz ekibiyle çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu dile getirdi.

Bu değişiklik sebebiyle Doctor Who'nun 10. sezonunu 2017 bahar aylarında izleyeceğiz. 2016'da sadece Doctor Who Noel özel bölümünü seyretme şansımız olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER