Fenomen dizi The X-Files FoxCrime'a geri dönüyor

Fenomen dizi The X-Files FoxCrime'a geri dönüyor

Bir popüler kültür fenomeni olan The X-Files, 13 senelik aranın ardından Amerika yayını ile aynı anda, 25 Ocak Pazartesi saat 05.00’te, aynı gün tekrarı ile 23:30’da FoxCrime ekranlarına geri dönüş yapıyor. Ancak bu yayın sadece ilk bölüme özel. The X-Files, 26 ocak salı günü ise 06.00'da ilk iki bölüm art arda yayınlanacak; tekrarları aynı gün 20.45'te olacak daha sonra tüm haftalar için yeni bölümler her salı sabah 06.00'da ve tekrarları 20.45'te yayınlanacak.

1993’ten başlayarak yayınlanan dokuz sezonu ile kült diziler kategorisinde en üst sıralara oturan, 16 Emmy, 5 Altın Küre, 1 Peabody ödülüyle beraber daha pek çok başarıya imza atmış fenomen dizi The X-Files13 yıl aradan sonra FoxCrime ekranlarına dönüş yapıyor. Orijinal kadrosu ile yeniden hayata geçirilen The X-Files, altı bölümlük özel seri ile Türkiye’de sadece FoxCrime izleyicileriyle buluşuyor.

The X-Files’ın konusu, biri inançlı diğeri ise şüpheci olan FBI ajanları Fox MulderveDana Scully’nin gizli güçlerin onların tüm çalışmalarına engel olurken, garip ve açıklanamayan olayları araştırmasına dayanıyor. X-Files adı verilen, açıklanamayan dosyalar ünlü aktör David Duchovny’nin canlandırdığı Mulder veGillian Anderson’ın hayat verdiği Scully tarafından araştırılırken paranormal fenomenlerin, cevapların altında yatan gizli neden olduğu anlaşılıyor. Dizinin diğer efsane oyuncularından Mitch Pleggi yine Mulder ve Scully’nin yöneticisi Walter Skinner’ı canlandırıyor. William B. Davis ise “sigara içen adam” rolüyle geri dönüyor. “İnanmak isteyenlerin” heyecanla beklediği dizi, FoxCrime’da izleyicilerle buluşuyor.

The X-Files, prömiyere özel yayından sonra, her salı Amerika yayını ile aynı anda, 06.00’da, tekrarı ise 20.45'te FOXCRIME ekranlarında olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER