Netflix Türkiye'ye de geldi

Netflix Türkiye'ye de geldi
Online dizi ve film izleme platformu Netflix'in CEO'su Reed Hastings dünya geneline açılma çabalarının devam ettiğini duyurdu. Bahsi geçen ülkeler arasında Türkiye, Hindistan, Rusya ve Güney Kore de yer alıyor. Bu listede Türkiye özellikle dikkat çekiyor çünkü şimdiye kadar Netflix'in planları arasında Türkiye'nin adı hiç geçmemişti.

Las Vegas'taki CES 2016'da konuşan Hastings, bu yıl içinde 190 ülkede hizmet vereceklerini açıkladı. Bahsi geçen ülkeler arasında Türkiye dışında Azerbeycan, Afganistan, Nijerya, Polonya, Suudi Arabistan ve Singapur da yer alıyor. Hastings açıklamasında "Bugün küresel internet televizyonunun doğuşuna şahitlik ediyoruz. Bu açılımla birlikte Singapur'dan St Petersburg'a, San Francisco'dan Sao Paulo'ya kadar Dünya'nın her yerindeki kullanıcılar televizyon ve filmlerin keyfini aynı anda çıkartabilecek." sözlerine yer verdi.

Bu açılımla birlikte Türkiye'deki kullanıcılar için Netflix'e üye olabilmek mümkün hale geldi. Basic üyelik için 26. 99 TL; Standart üyelik için 33.99 TL ve Premium üyelik için ayda 40.99 TL isteyen portal, an itibariyle kullanıcılara 1 aylık bedava kullanım hediye ediyor. Netflix, tüm bunların yanında Apple Tv, iOS ve Android desteği de sağlıyor. Ancak henüz dil seçeneklerinde Türkçe yer almıyor.

Hayırlısı bakalım!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER