Superman maratonu Digiturk'te başlıyor

Superman maratonu Digiturk'te başlıyor
Batman v Superman: Adaletin Safağı ya da orijinal adıyla Batman v Superman: Dawn of Justice filminin vizyona girmesine aylar kaldı. Merakla beklenen film 25 Mart'ta vizyona girecek. Ancak Ben Affleck ve Henry Cavill'ın başrolünde yer aldığı filmden önce Superman'in eski maceraları Digiturk ekranlarında olacak.

Bu ay Superman'in 1970 ve 80'lerde çekilen dört filmlik serisine tanıklık edeceğiz. Bu vesileyle gelmiş geçmiş en ünlü Kryptonlunun maceralarını Moviemax Action'da izleyeceğiz.

Superman (1978) - 8 Ocak Cuma - Saat: 21.30

Gezegeni Krypton infilak edip yok olmadan hemen önce anne ve babası tarafından özel bir kapsül içinde Dünya'ya yollanan Kal-El, burada kendisine yeni bir aile ve kimlik bulur. Yenni anne ve babası ona Clark adını verir. Clark zamanla özel güçleri olduğunu fark eder. Büyüyünce de Metropolis'in ünlü gazetesi Daily Planet'te muhabir olarak çalışmaya başlar.  Çok geçmeden özel güçlerini Superman kimliği ve ilginç kostümüyle insanlığın yararı için kullanmaya başlayacaktır.

Superman II (1980) 15 Ocak Cuma  - 21.30

Superman çok sevdiği Lois Lane'le bir hayat kurabilmek için süper güçlerinden feragat eder. Artık daha normal bir hayat sürmeyi planlamaktadır. Bu esnada yanlışlıkla uzayda hapsedilmiş üç Kryptonlunun serbest kalmasına sebep olur. General Zod'un başını çektiği bu üç mahkum şimdi Dünya'yı ele geçirmeyi hedeflemektedir. Bu arada hapisten kaçan Lex Luthor da General Zod'un saflarına katılıp Superman'in öldürme planları yapmaktadır.

Superman III (1983) 22 Ocak Cuma - 21.30

Zengin iş adamı Ross Webster, bilgisayar dahisi Gus Gorman'ın yeteneklerini keşfedince, bu yetenekleri parasına para katmak için değerlendirmeye başlar. Ne var ki, Superman onların bu planlarını bozar. Gus genetik bir kriptonit ile Superman'in alt etmeye çalışsa da başaramaz. Yine de bu hamlesi Superman'in kişiliğinin bölünmesine yol açar.

Superman IV: The Quest for Peace (1987) - 29 Ocak Cuma - 21.30

Metropolis'in belalı kötü adamı Lex Luthor yeniden Superman'e dünyayı dar etmek için sahnede! Bu sefer Nükleer Adam isimli süper güçlü bir adam yaratır. Superman ile Nükleer Adam'ın mücadelesi gezegenimizin birçok simgesel anıtını da tehlikeye atar.: Özgürlük Heykeli, Etna Yanardağı ve Çin Seddi gibi ikonik yerlerde geçen kavga herkesin ağzını açık bırakacak niteliktedir. Bunlar olurken Lex Luthor'un yanında yine ilginç dostları vardır.

Kaynak: Digiturk e-dergi
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER