Netflix, Hindistan pazarına hazırlanıyor

Netflix, Hindistan pazarına hazırlanıyor
Online seç - izle platformu Netflix'in Hindistan'a açılma planları uzunca bir zamandır konuşuluyordu. Netflix'in bölge için çalışmaları devam ediyor.

The Hindu'nun haberine göre Netflix'in CES 2016 döneminde Hindistan'da hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Bu da 6 ile 9 Ocak arasına denk geliyor. Daha önce de bahsettiğimiz gibi online platform Hindistan bölgesinde yerel halkın ilgisini çekecek yapımlarla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu çalışmalar arasında Buniyaad, Nukkad ve Malgudi Days gibi yapımlar yer alıyor. Ayrıca Netflix, Bollywood tarzı filmler üretmeyi de planlıyor.

Netflix'in bu bölgede Hooq, Hotstar, Ditto TV, Eros Now ve YuppTV gibi rakipleri olacak. Ancak Çin'den sonra 1.27 milyar kullanıcıyla Hindistan pazarda önemli bir yer teşkil ediyor. Bu sebeple Hindistan, Netflix için oldukça önemli bir adım olacak. Şimdilik internet hızı açısından Amerika'nın gerisinde olan ülkenin kısa zamanda yakın bir seviyeye ulaşması da bu hedefe ulaşmayı kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Online mecra yakın zamanda Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Avrupa'ya açılmıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER