George R.R. Martin'den A Song of Ice and Fire hakkında açıklama geldi

George R.R. Martin'den A Song of Ice and Fire hakkında açıklama geldi
Sevilen yazarlardan George R.R. Martin'den uzunca zamandır beklenen duyuru geldi. Yazar, A Song of Ice and Fire serisinin yeni kitabı The Winds of Winter'ın Game of Thrones'un yeni sezonuna yetişmeyeceğini açıkladı.

Martin'in ve Game of Thrones'un takipçileri bu haberi uzunca zamandır bekliyordu. Yazarın dizinin hızına yetişemeceğini birçok kişi için aşikardı. Sonunda bu durum Martin tarafından da resmen kabul edilmiş oldu. Ünlü yazar blogu üzerinden yaptığı açıklamada "Editörlerim ve yayıncılarım hayal kırıklığına uğradı. HBO hayal kırıklığına uğradı. Temsilcim ve yabancı yayıncılar hayal kırıklığına uğradı. Ancak kimse benden çok hayal kırıklığına uğramamıştır." sözlerine yer verdi. Bunun yanında kitapları bitirme çabasında teslim tarihlerini kaçırdığını, bunda uğraştığı diğer işlerin de büyük etkisi olduğunu sözlerine ekledi. 

Elbette asıl merak edilen soru dizinin altıncı sezonunun yeni kitaba dair keyif kaçırıcı detaylara sahip olup olmayacağıydı. Yazar buna hem evet hem de hayır cevabını verdi. Game of Thrones ve A Song of Ice and Fire serisinin birbirinden etkilendiğini, dizideki bazı detayların kitapta da yer alacağını ama her şeyin ortaya dökülmeyeceğini söyledi.

Yazar kendine yeni bir tarih belirleyip stres olmak istemediğini açıkladığı için The Winds of Winter kitabının ne zaman yayımlanacağı bilinmiyor. Game of Thrones'un da altıncı sezonuyla Nisan 2016'da ekrana dönmesi bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER