İstanbul Modern Sinema'da Oscar'ın Yabancıları şöleni başlıyor!

İstanbul Modern Sinema'da Oscar'ın Yabancıları şöleni başlıyor!

İstanbul Modern Sinema, Oscar heyecanı yaklaşırken, "Başka Sinema" işbirliği ile “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisine aday filmleri seyircisine hatırlatıyor. 18 filmden oluşan “Oscar’ın Yabancıları” gösterimi 28 Şubat 2016'da adaylıkları açıklanacak bu çekişmeli yarışta adı öne çıkan filmlerden bir seçki sunuyor. 

Program, Oscar aday adayı olmalarına rağmen aslında Hollywood kulvarının dışında, dünya festivallerinde başarılı olmuş, farklı dil ve kültürlerden filmlerin buluştuğu bir kategoriyi temsil ediyor. 

Gösterilecek filmler arasında; prömiyerini bu yıl Cannes’da yapan ve ilk kez Oscar’ın resmi seçkisinde yer alan Etiyopyalı film Kuzu, Deniz Gamze Ergüven’in Fransa adayı olarak seçilen ilk uzun metrajlı filmi Mustang ve ilk gösterimini 2015’te Venedik’te yapan Avusturya adayı, art-house estetikli bir korku türü örneği olan Ich seh Ich seh ve yine bu yıl Cannes’ın Belirli Bir Bakış bölümünde Jüri Ödülü kazanan, aynı oyuncularla üç farklı zaman dilimindeki üç farklı aşk hikayesi üzerinden anlatılan Balkan dramı Güneş Tepedeyken (Zvizdan) de yer alıyor.

Etkinlik 7-17 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul Modern Sinema'da başlıyor. 

Program ve detaylı bilgi için tıklayınız!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER