Red Arrow International, İzlanda dizisi Case için anlaşma sağladı

Red Arrow International, İzlanda dizisi Case için anlaşma sağladı
Red Arrow International firması bir İzlanda dizisi olan Case'in dağıtım haklarını aldı. 

Yapımcılığını Sagafilm'in üstlendiği ve İzlanda'da Channel 2'de ekrana gelen dizi dokuz bölümden oluşuyor. İzlandalı yönetmen Baldvin Z'in kamera arkasında çalıştığı dizide Magnús Jónsson, Jóhanna Vigdís Arnardóttir ve Steinun Ólína Þórsteinsdóttir gibi isimler rol alıyor. Case'in senaryosunu da Andri Óttarsson ve Þorleifur Örn Arnarson kaleme alıyor. 

Yayın hayatına ekim ayında başlayan dizi ekrana geldiği günlerde %80 share oranına ulaştı. Case bu şekilde Channel 2'nin eyting yarışında atak yapmasını sağlamış oldu.

Case, genç bir balerinin kendini asmış şekilde ulusal tiyatro sahnesinde bulunmasıyla başlıyor. Başta basit bir intihar davası gibi görünen durum giderek manipülasyon, ihanet ve ölüm kokmaya başlıyor. Tükenmiş durumdaki bir avukat olan Logi, bu davayı kefareti olarak görüyor. Genç kızın ölümünün ardındaki gerçeği araştırmaya başlıyor. Logi'nin avukat arkadaşı Brynhildur içinse durum farklı oluyor. Geçmişi onu genç kızın ailesiyle bağlıyor. Kararlı bir dedektif olan Gabriella de bu davanın arkasındaki sır perdesini kaldırmak için mücadele ediyor. 

Red Arrow International'ın yaptığı anlaşma doğrultusunda firma hem çekilmiş olan 9 bölümün hem de senaryo formatının dağıtımcısı olacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER