Starz, Altın Küre Ödülleri 2015'te altı adaylık kazandı

Starz, Altın Küre Ödülleri 2015'te altı adaylık kazandı
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından açıklanan 73. Altın Küre Ödülleri adayları arasında Starz'ın ilgi gören yapımları da yer alıyor. Yapımlarıyla adından söz ettirmeye başlayan Starz, bu yıl toplamda 6 adaylık kazanmayı başardı. Bunların arasında Outlander, Flesh and Bone ve Blunt Talk yer alıyor.

Diana Gabaldon'ın aynı isimli kitap serisinden uyarlanan Outlander, Starz'ın en çok adaylık kazanan dizisi oldu. Dizide Claire Randall karakterini canlandıran Caitriona Balfe "Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu" kategorisinde aday gösterildi. Outlander da "En İyi Drama Dizisi" adayları arasında kendine yer buldu. Ayrıca dizide Frank Randall ve Captain “Black Jack” Randall karakterlerini canlandıran Tobias Menzies de aday gösterilen isimler arasındaydı. Onun adını da "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" kategorisinde görüyoruz. Başarılı oyuncu daha önce The Honorable Woman, Game of Thrones gibi yapımlarda karşımıza çıkmıştı.

Bunun yanında sekiz bölümden oluşan mini dizi Flesh and Bone da adaylar arasında kendine yer buldu. Diziyi "En İyi Mini Dizi ya da TV Filmi" kategorisinde görüyoruz. Ayrıca başrolde yer alan Sarah Hay de "Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Kadın Oyuncu" adaylaru arasında yer alıyor.

Son olarak başarılı oyuncu Patrick Stewart yeniden Altın Küre'ye aday gösterildi. Bu seferki başarısı Starz kanalında ekrana gelen Blunt Talk isimli komedi dizisiyle oldu. Onu da "Müzikal ya da Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde görüyoruz.

Geri kalan 73. Altın Küre Ödülleri adaylarına aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER