Çığır Açan Buluşlar, son bölümü “Su Kıyameti” ile Nat Geo’da!

Çığır Açan Buluşlar, son bölümü “Su Kıyameti” ile Nat Geo’da!

Altı bölümlük Çığır Açan Buluşlar belgesel serisi son bölümü “Su Kıyameti” ile 9 Aralık Çarşamba günü saat 22.00’de Nat Geo’da olacak.

Başladığı günden beri günümüzü ve geleceğimizi aydınlatan, devrim niteliğindeki konuları ile izleyicilere ilham veren Çığır Açan Buluşlar’ın son bölümü “Su Kıyameti”9 Aralık Çarşamba günü saat 22.00’de National Geographic Channel ekranlarında. Salgın Hastalıklar, Bir İnsandan Fazlası, Beynin Sırları, Ne Kadar Uzun Yaşayabiliriz? ve Enerjinin Sınırları bölümleriyle büyük ilgi gören belgesel serinin bu bölümünü yöneten ve sunan, Malcolm X filminden hatırlayacağımız Angela Bassett.

Ülkemizde de büyük bir sorun olan su kaynaklarının yok olması, dünyanın bir çok yerinde insan hayatını ve doğayı olumsuz etkiliyor. Dünyanın her yerinde hükümetler, artan popülasyon ve azalan temiz su kaynaklarıyla başa çıkmanın yollarını arıyor. “Su Kıyameti” bölümü ile kıyametin eşiğinde bir şehir olan California’da, su kaynaklarının yok olması dolayısıyla binlerce iş ve milyonlarca çiftlik geliri kaybı gibi konular inceleniyor. Su kaynakları konusunda Dünya’yı değiştirmeye çalışan Sandra Postel, Aaron Mandell ve Arturo VittoriBassett’in sunduğu “Su Kıyameti” bölümüne hikayeleri ile ilham veriyor.

“Su Kıyameti”, 9 Aralık Çarşamba günü saat 22.00’da National Geographic Channel’da ekrana geliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER