Nat Geo'nun çevre koruma ve iklim değişikliği çalışmaları devam ediyor

Nat Geo'nun çevre koruma ve iklim değişikliği çalışmaları devam ediyor

Üç yıldır iklim değişikliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında National Geographic Channel ve Bosch Ev Aletleri’nin sürdürdüğü işbirliği, bu yıl da kapsamı daha da genişletilerek devam ediyor. İklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için 2016 Sonbaharda ekranlara gelmesi planlanan, Emmy ödüllü Max Salomon’un yapımcılığını üstleneceği belgesel seri bu işbirliğinin en önemli ayağını oluşturuyor.

Çevreyi koruma konusunda öncü marka National Geographic Channel ve beyaz eşya sektöründe Avrupa’nın enerji verimliliği lideri olan, doğa dostu yaklaşımı ile sosyal sorumluluk bilincini ilke edinen Bosch Ev Aletleri’nin işbirliği, iklim değişikliği ve yarattığı sorunlara dikkat çekmeye 3 yılın ardından devam ediyor. Bosch sponsorluğunda 2016 sonbaharda prömiyer etmesi planlanan, Büyük Göçler, Kaşif, Çığır Açan Buluşlar gibi tüm dünyada ses getiren belgesellere imza atan, birçok Emmy ödülüne sahip Max Salomon’ın yapımcılığında çekilecek “İklim Değişikliği” belgeseline Türkiye’den sürpriz ünlü isimler eşlik edecek. Çekimlerine şubat ayında başlanması planlanan belgeselde, ünlü isimler Türkiye’deki geçim ve enerji kaynakları, gıda güvencesi ve biyoçeşitlilik, doğal afetler ve sağlık gibi konularda iklim değişikliğinin yarattığı sorunlara ve olası çözümlerine dikkat çekecek.

İklim değişikliği belgeselinin yanı sıra, üç yıldır Türkiye’nin birçok ilinde, çeşitli üniversitelerde devam eden Bosch Çevre Seminerleri bu yıl da bir Nat Geo kaşifi önderliğinde daha kapsamlı olarak düzenlenecek.

Proje kapsamında hayata geçirilecek, izleyicileri iklim değişikliği konusunda duyarlı olmaya davet edecek dijital uygulamalara ek olarak, farkındalık boyutunu daha geniş kitlelere yayabilmek adına FOX ekranlarında belgeseli destekleyecek projelere de yer verilecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER