101 to Being a Doctor: Vedalara alışmak!

Hiç bilmediğiniz bir şehirden zevk almanın yolu, o şehrin sokaklarında kaybolmaktır derler. Ancak söz konusu Doktor’un İngiltere’si olunca, kaybolmak gereğinden fazla maceracı olabilir.

 Digitürk mü? 

Trap Street’te yani Londra’da herkesin gözünden kaçmış var olmayan bir sokakta bulduk kendimizi. Rigsy, Hangoutvari bir gecenin sonunda geriye doğru sayan bir dövme ile uyanır. Ve Clara'dan aldığı Doktor’un numarasını arar. Gözümüzden kaçan bu sokak, anlarız ki, uzaylılar için göçmen kampı olmuş. Ve aniden karşımıza bu kampın sorumlusu olarak Mayor Me – Ashildr çıkar.

 Bana ne, o oyuncağı istiyorum!

Dizi günümüz dünyasının sorunlarına bu şekilde değine dursun, Ashildr size de ailenin şımarık çocuğu gibi gelmiyor mu? Problem Çocuk filmindeki çocuktan farkı yok. Kendi isteği dışında, onu kurtarmak için ona sonsuz bir hayat veren Doktor’a sürekli sorun çıkartıyor. Bu sonsuzluğu henüz anlamlandıramadığı için ne istediğini bilmiyor. Doktor kadar ağır acılar yaşamadığı, sonu can yakan kararlara imza atmak zorunda kalmadığı için attığı adımların sonuçlarını düşünmeden hareket ediyor.

 Üç dediğimde yok olmuş olsan iyi olur!

Bu nedenle, bu seferkinin sonu tatlıya bağlanamadı. Geçen sefer birbirini kollayacak dostlar olarak ayrılmışlarken, Ashildr bu sefer Doktor’un nefretini üzerine çekti. Savaş Doktor’unu, Rose’u ve Amy Pond’u kaybeden Doktor’ları izleyenler bu öfkenin boyutunu daha iyi anlar. Kolay değil, kaç sezondur Doktora yoldaşlık eden Clara’nın ölümüne sebep oldu. Bu kayıp benim gibi anti-Claracılarda “haydi halaya” keyfi yaratsa da Doktor’da nasıl değişimler yaratacağını şu sözden anlamak mümkün: “You'll find it’s a very small universe, when i'm angry with you.”

Bir yanım hala Clara’nın ölmediğini düşünüyor. Öte yandan finale iki bölüm kaldı. Ölmüş olması muhtemel. Her ne kadar Clara’ya gereğinden fazla önem verildiğini düşünsem de Clara için bile yavan bir son oldu. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim, Clara’nın sonu için beyin orgazmı yaratan bir hikaye bekliyordum. Bu son, bu hissi yaratmadı. Ancak gelecek bölümün tanıtım videosu güzel şeyler vaat ediyor.

Diğer sayfaya mı geçsek? ^.^BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER