Kutu Kutu Pense
Geçen hafta en son Clara görünümlü Zygon Bonnie’nin bazukayla Doktor ve Osgood’un uçağını uçurmaya çalışırken kalmıştık. Oldukça Hollywood-vari devam eden hikaye bu bölüm Doktor’un efsaneler arasında giren konuşmasıyla özüne döndü. Çok önemli mesajlar verdi Doktor, izleyen herkeste derin bir iz bırakmıştır diye düşünüyorum. Steven Moffat bu bölümü Peter Harness’la birlikte kaleme aldı ve “The Day of the Doctor”un devamı olan sahneleri onun yazdığına şüphemiz yok.

Matrix-vari bir şekilde Clara işlerin ters gittiğini yavaş yavaş anladığı bir dünyaya uyandı. “Lucid” rüyaların vazgeçilmezi gerçeklik testlerine başlamıştı ki Bonnie ile arasındaki linki koruduğunu anladı ve onu hedefinden saptırmaya çalıştı. Ancak başarılı olamadı ve uçak ikinci denemede paramparça oldu. Daha sonra Bonnie, insan kılığındaki Zygonlardan birini yakalayıp zorla gerçek görünümüne dönmesini sağladı ve bunun videosunu çekti, böylece insanlar gözleri önündeki “gerçeği” görebilecek ve “sonuçlarına” katlanacaktı.


Doktor’un 1 numaralı fanı bile gözlüğü beğenmedi.

Clara’nın da fark ettiği üzere Doktor ve Osgood uçaktan kurtuldular paraşütle, Doktor’un paraşütündeki Britanya bayrağı direkt olarak James Bond’a göndermeydi, 1977 tarihli “The Spy Who Loved Me” filminin açılışında da böyle bir sahnesi vardı Bond’un. Osgood sonik gözlüklere giydirerek sevmeyenlerin içinin yağını eritti sanırım, ben hala gözlüklerin sonik tornivadayla birlikte kullanılması taraftarıyım açıkçası. Osgood yine burada da Doktor’un zihnini aynen okudu, onun genel karakter özelliklerini analiz etti ve Bonnie’nin aslında Doktor’u gerçekten tanısa ondan daha önce hızlı bir şekilde kurtulması gerektiğini söyledi. Davros bir, Osgood iki bu tahlillerde.


Son dakikalık bir haber olamayacak kadar sıradan bir şey bu Londra için.

Clara ise Bonnie ile arasındaki linki kullanarak onun haberi olmadan Doktor’a mesaj göndertmeyi başardı. Osgood mesajı gönderenin gerçek Clara olduğunu ve şu anda bir podda Bonnie’ye bilgi sağlaması için tutulduğunu söyledi, ama bu kadar gerçek payı olan bilgi Doktor’u şüphelendirmedi değil, Osgood insan mıydı yoksa Doktor’un yanıbaşında onu yok etmek için bekleyen bir Zygon mu? Bonnie ise Osgood Kutusu’nu bulmak üzere UNIT’in gizli merkezine döndü, Birinci Doktor’un resminin arkasında gizli olan bir kasadan çıkardığı bilgisayardaki videoda ise Osgood’lar kutunun aslında orada olmadığını söylüyordu. Sahilde yardım arayan Doktor ve Osgood ise karşılarında bön suratlı görevliler buldular, insan görünümlü Zygonlar yani. Bonnie’nin telefonunu aradıklarında ise Bonnie istemsizce göz kırpıyordu. Aslında Mors alfabesiyle podun yerini söylemeye çalışan Clara’dan başkası değildi bu.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER