Şişedeki Mesajlar

Zaman yolculuğunu konu alan dizilerin ya da filmlerin temel uyarısı şudur: Geçmişi değiştirirsen, gelecek de değişir. Daha önce 12 Maymun ile ilgili yazımda da anlatmıştım. Bakınız:


Bu kadar çok ölüme şahit olduğumuz bir coğrafyada,  Doctor Who seyrederken, keşke bizim de bir TARDİS’imiz olsa diyorum.  İnsan en çok bir ölümle karşılaştığında, zamanı yeniden yazmak istiyor. Belki bizim de böyle bir şansımız olsa, kaybedilen o kadar genci geri getirebilirdik.

Doktor’un böyle bir şansı hep var. Çünkü mavi bir kulübesi var :) Ancak her zaman zamana müdahale etmiyor. Örneğin, Let’s Kill Hitler bölümünde, geçmişe gittiklerinde, Hitler’i öldürme şansları varken bunu yapmamışlardı.

 Clara olmadan asla!

Peki, bu bölüm neden müdahale etti? Hep bir ağızdan “Claraaaaa!” diye bağırabiliriz sanırım. Clara’nın tam üç sezondur süren bir etkisi var. River’dan bile daha önemli diye düşünmeye başladım. Bu da beni şu teoriye itiyor: Missy (Master) Clara’yı Doktor’u yok etme planları için yarattı.

Clara ile ilk tanıştığımız zamanı hatırlayan var mı? Clara bir kadın tarafından verilen karttaki numarayı arıyor ve Doktor’a (Matt Smith) ulaşıyordu. O kadın kimdi, açıklandı mı çok hatırlamıyorum ama neden Missy olmasın? Sezonun ilk iki bölümünde güzel bir Missy-Clara uyumuna şahit olmuşken, bu teorinin gerçek olması çok da uzak değil. 

Yine de Doktor'un Clara'ya olan düşkünlüğü beni azıcık kızdırıyor. Doktor geçmişte Rose için bu kadar uğraşmamıştı. River evlendiği kadın olabilir ama Rose aşık olduğu kadındı. Hangimiz o sahil kenarında Doktor'un yarım kalan cümlesini "seni seviyorum" diye tamamlamadık ki?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER