Anneliğin gücü adına!
Dizi bittikten sonra bir süre düşündüm. Ne yaşandı ve ben ne yorumlayacağım? Evet, belki birden fazla olay vardı bu bölümde ama meraklandıran bir durumla karşılaşmadım. Bu yüzden de tüm akşam boyunca bölüm sonunda bizi meraklandıracak, tüm haftayı acabalarla geçireceğimiz final sahnesini bekledim. Peki şu an haftayı iple çekiyor muyum? Maalesef.

Öncelikle Bereket'i tebrik etmek istiyorum. Gerçek bir anne gibi davrandı bu bölüm. Daha önceki haftalarda Ejder ve Nağme'yi ayırmak için yaptıklarından dolayı tepki göstermiştim. Torun haberiyle Bereket bambaşka biri oldu. Hem Nağme'yi korudu hem de tüm aileyi bir arada tuttu. Ailesinin mutluluğu için kocasından kalan tüm hatıralarına gözünü kırpmadan veda etti. Olması gerektiği gibi. Anne gibi. Diğer tebriğim de kızının mutluluğu için yıllarca hayallerle biriktirdiği parayı Ejder'e veren Nevin'e. Bu hafta heyecana aç kaldık belki ama anne şefkatine doyduk.

Hayatım boyunca Elvan gibi insanlardan hep korkmuşumdur. Rollerini o kadar ustalıkla oynarlar ki iyi mi yoksa kötü mü anlayamazsınız. Aşkından yanıp tutuştuğu adamla olan dini nikahını, para uğruna bozduran Elvan'ın daha neler yapabileceğini diye düşünmeden edemiyorum. İyilik meleği rolüyle gözünü boyamaya çalıştığı adamın kızını tutsak etmek de Elvan'a yakışırdı anca. Ah be Elvan! Adamcağız senin için mağaza kapatsın, sen de adamın kızına şiddet uygula. Neyse, Feyyaz sayesinde Kudret'in gözü bir nebze de olsa açılmıştır diye düşünüyorum. Çiftliği düğün hediyesi olarak Elvan'a verdi ama ben bu işin altından bir şey çıkacağına eminim. Açıkçası Elvan konusunda çiftliktekilerin tepkisini ölçmek için ve Ejder ile Elvan'ı gözlemleyebilmek için yapılan bir hamle olduğunu düşünüyorum. Sonuçta Kudret Soylu zeki bir adam. Aşk bile gözünü tamamen kör edemez. Yani Elvan'cığım o nikahta keramet yok, benden söylemesi.

Hukukçu değilim, bu yüzden kesin bir eleştiri yapamıyorum. Fakat bölüm boyunca cezaevine giren, parayı basıp dışarı çıktı. Parayı veren, adalet karşısında da düdüğü bu kadar rahat çalabiliyor mu gerçekten? Bu konuda biri beni aydınlatsın.

Ailemizin toplanan parayla yeniden toparlanıp eski güçlerine kavuşacaklarını ve çiftliği geri almak için uğraşacaklarını düşünüyorum. O zamanlar geldiğinde Elvan'ı deri koltuğunda dönerken görür müyüz sizce?

Son birkaç haftadan sonra yine merakın ve heyecanın olmadığı bir bölüm izledik. Bu bölümü bir geçiş bölümü olarak düşünüp bir dahaki hafta için umutlanmak istiyorum. Haftaya görüşmek dileğiyle...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER