A'nın sınırsız mesajlaşma paketi
Tatlı Küçük Yalancılar çok konuşulan ilk bölümünün ardından yine muhtemelen birçok farklı fikrin çarpışacağı 2. bölümüyle geride kaldı. Açıkçası ilk bölümde rejinin tavrından o kadar etkilenmiştim ki, bazı oyunculukların sallanması gözüme batmamıştı. İnsan lükse kolay alışıyor tabii, bu bölüm Selin ve Aslı dışındaki kızların sahnelerine, bu sebepten pek adapte olamadım. Sabırsızlıkla beklediğim Müge'de de (Özge Özaçar) erkek karakterlerde izlediğimiz tecrübeyi göremeyince biraz hayal kırıklığına uğradım. Ama mesela bu hafta tanıştığımız bir diğer karakterimiz Barış'da (Mehmet Ozan Dolunay) gözüm o kadar yorulmadı.   

Ilgaz Karate-Kid hareketini yapmayı tasarlıyordu(gerçi daha çok Zeybek oynamaya başlayacak gibi görünüyor) ama Toprak'cığım çantasını çıkarmaya gerek bile duymadan yere serdi onu!

Gelelim hikayeye. İlk bölüm kadar çok bilgi yüklemesi yapmayan bir bölümdü. En hoşuma giden yanı en sevdiğim karakterler Selin ve Toprak -aynı zamanda bu çiftin en sevdiğim oyuncular olduğunu da söylemeliyim- ağırlıklı bir bölüm olmasıydı. Toprak'ın Selin'i Ilgaz'ın elinden kurtarmasıyla aralarında parlayan kıvılcım, ikisinin yakınlaşması için güzel bahane oldu. En güzel yanı da Toprak'ın Ilgaz'ı paketledikten sonra, oralarda öyle çok tebrikleri kabul etmeye falan kalmayıp, arkasına dönüp gitmesi oldu. Bir Red-Kit adeta, kahramanlığını yapar ve sonra yeniden yalnız kovboy... 

Bir TKY duası: "Allah'ım Toprak katil çıkmasın lütfen, amin!"

Tüm çekiciliğine ve buna eklenen kahramanlığına rağmen, Toprak'ın gizemli tavırlarının sebebini henüz net bilmiyoruz, yeni fragman diyor ki üçüncü bölüm öğrenirsiniz. Bu arada Açelya da vakti zamanında Toprak'a bir göz koymuş ama hedefine ulaşıp ulaşmadığı da önümüzdeki flashbacklere kaldı. Bildiğimiz ise; finalde Selin'i bayıltan kapüşonlunun Toprak olmadığı. Nereden mi biliyorum? Çok belli değil miydi yahu, kapüşonlu bayağı cılız bir çocuktu, bir tek ben mi o kadar kestim Toprak'ı? Ha bu kapüşonlu A ise eğer, Toprak değildi ama bir erkekti, orada netiz. Gerçi kızların aynı zamanlarda izlendiğini düşünürsek birden fazla A olduğunu tahminini yapmak yanlış olmaz. 

Peki ya adının verilen bilgilere göre Güven olduğunu öğrendiğimiz ama hiç güven vermeyen stalker'ımız? Açıkçası bu kadar gözümüze sokulduğuna göre kendisinin A ile bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum. Kızları izlemek için kimden emir alıyor, Eren olabilir mi? Belki de PLL'da Garret adında bir polis vardı, aynı baş harfi paylaştıklarından onun da polis olabileceği tüyo-fikrini ortaya atabilirim. 

TKY izlemenin en güzel yanı ipucu biriktirmek, bu yazı stilleri de cepte!

A'nın bitmek bilmeyen mesajları her yerdeydi. RaniniTV yazarlarından Kitapkurdu'nun da twitter'da bahsettiği gibi A mesaj paketi olaylarına girmiş demek ki, durmadan mesaj gönderiyor.(Başlığımı kitapkurduna adıyor, teşekkürlerimi sunuyorum)Mesajları engellenince bu kez kızlara daha da yaklaştı. Selin'in odasına girip gardrobın içinden gözetlemek de ne yahu? Vallahi kızlar yine soğukkanlı davrandılar. Ben olsam kesin kafayı sıyırmıştım. Bu arada aynadaki el yazısı ve Eren'e gelen el yazısı notun, bir kızın el yazısı olduğunu düşünüyorum. Bu da cepte bir yerde dursun. 

"Öğretim görevlisi maaşı artı bardan kazandığı bu evin balkonunu kiralamaya yetmez!" diye düşünürken Aslı

Eren A tarafından tehdit ediliyor onu biliyoruz da, Aslı'nın ayarlarıyla bu kadar oynamasından hiç haz etmedim açıkçası. Belli ki bu aşkta kız tarafında olacağım. Aslı haklı şimdi, adam bir eliyle itip diğeriyle çekiyor. Aslı'cığım bence sen dön arkanı git, bırak biraz sürünsün. Eren'de bu gel-gitler olduğu sürece sana gün yüzü yok. Bir ara Eren hakkındaki anlaşılmazların bir liestesini yapmak şart oldu. Hangi öğretmenin evinde jammer (telefon vs sinyal kesici) olur? Bu arada Aslı'nın derste Dr. Jeykıl üzerinden Eren'e laf sokması kalp ben.

Birçoğumuzun alışmakta en zorlandığı karakter olan Ebru'nun ailesine dair daha çok şey öğrendik bu bölüm. Ebru'nun ailesine sözüm yok da, onun bu kadar ezik olmasını çok sıkıcı buluyorum. Bu arada ailelerden bahsetmişken, Hande'nin annesi Asuman çok şeker, tamam.  Ama Hande çalışmaya başladığını söylediğinde kabullenmeden önce bir nerede çalıştığını öğrenseydin Asuman'cığım, ne dersin?

Geldik bölüm içi kısa notlara:

*Şarkı seçimlerini seviyorum, NET!
*Aslı'nın hülyalı bakışları çok tatlı değil mi?
*Açelya'nın Selin'le flashback'inde farklı açılardan görüntüleri sizde de farklı kişiler etkisi yarattı mı?
*Barış'ın bazı hikayelerdeki rolü PLL'den Lucas'ınkileri de içeriyordu.
*Cesur günlüğe neden öyle atladı?
*Eren'in evini MedCezir'den Sinan Enveroğlu'nun evi olduğunu hatırlayanlar fav!
*Hande'nin yanında çalışmaya başladığı çatlak terapist Ilgın'ın (Esra Ronabar) ile Barış Falay'ın evli olduğunu biliyor muydunuz?
*Yakın yüz detayları sizde de Hülya Koçyiğit Kadir İnanır filmi etkisi yaratıyor mu?
*Aslı'nın balodaki kolyesi kalp ben. Hande'nin maskesi de çok hoştu.
*Bazı rujlar hala çok yorucu.
*Gökçe Yanardağ çok tatlı!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER