Böyle olur modern Külkedisi masalı!
Yalnız ayakkabı DEV çirkin ama Defne çaktırmadı. Gerçi bana çarık hediye etse yine de atlardım boynuna no problem.: D
Kiralık Aşk'ın 2. bölümü de ilk bölüm kadar eğlenceli, temposu yüksek ve reklamsız bir şekilde sona erdi. Bundan memnun muyum? Tabii ki. Ama bir iki maruzatım olacak. Tamam, uzuun reklam aralarından çok sıkılıyoruz ama böyle reklamsız da hiç olmuyor. Ne ihtiyaç molası, ne bir şey iftar sofrasında oturduk kaldık annemle dizi bitene kadar. Bu arada Kiralık Aşk, yıllar sonra ailecek izlediğimiz ilk dizi olma özelliğini taşıyor. Genellikle zevklerimiz hiç tutmaz ama aynı frekansta buluşmayı başardık sonunda. Sanırım dizinin bu kadar sevilmesinin ve tekrarlarının bile iyi reyting almasının bir sebebi de bu. Herkese hitap ediyor.


İlk yardım isteMEyen???

Ömer'in Defne'yi hatırlayacağını düşünüyordum ben, yanılmadım. Zorla da olsa öpüp, tokat yediği kızı hangi erkek unutur ki? Kıza net bir cevap vermedi ama vermiş olsa bile hatırlamamış numarası yapacağından neredeyse emin gibiyim. Çünkü Ömer karakteri duygularını bastıran, zayıflıklarını kimseye göstermeye cesaret edemeyen biri. Ve evet, bir kıza bir şeyler hissetmeyi yani aşkı zayıflık olarak algılayıp, bunu hastalık diye adlandırabiliyor. Ailesini çok küçükken kaybetmiş, dedesiyle olan problemi bize daha gösterilmedi ama bu soğuk kişiliğinin temelinde o sorun yatıyor bu çok belli.


Tam çizememişsin,olmamış:(

Esas oğlanı değiştiren kız teması romantik komedilerin vazgeçilmez klişesidir. Burada da olaya Defne kızımız el atacak belli ki. Hem Ömer'in bacasında daha şimdiden dumanlar tütmeye başladı bile. Sahil çekiminde olanlar, Sinan'ı kıskanması, hayır olsun diyorum sadece. Çok aceleye gelmesin bu aşk işi tek temennim o. Böyle ağır ağır kısık ateşte pişen aşk ilişkileri daha sağlam oluyor. Peşinizden atlı mı koşturuyor diyeceğim ama her gün bir hatta iki dizi yayına girerken eldeki seyirciyi tutmak istiyorsunuz siz de haklısınız. Her şey reyting...

Elçin Sangu'ya ayrı bir paragraf açmazsam olmaz. Yüzlerce romantik komedi dizi, film izlemiş biri olarak söylüyorum ki, kendisi bu tarz rollerde oynamak için yaratılmış. Hatta annesi onu Defne rolünü oynasın diye doğurmuş. O kadar güzel giymiş karakteri. Ekran başında izlerken "işte romantik komedide esas kız böyle sevimli olu"r derken buluyorum kendimi her seferinde.


Gidişime yollar, duruşuma kızlar hasta. By Sinan!

Bir de Sinan konusu var tabii. Hikayelerde hep ikinci adam ya da kadını daha çok severim. Ben de zamanında karşılıksız bir aşk yaşadığımdan mıdır nedir, hep kendimi onlar mutlu olsun isterken buluyorum ekran karşısında. Ama Sinan bildiğimiz türden bir ikinci adam olmayacak o belli. Hem oyundan haberi var, hem de Ömer'in kendinin bile bilmediği duygularından haberdar. Defne'yi bile isteye Ömer'e yönlendiriyor. Ama bilmiyor ki böyle yardım ederek, ilgilenerek ve en önemlisi de dinleyerek onun hayranlığını kazanıyor. Defne de zamanla anlayacak durumu ama biraz baş ağrıtacak gibi duruyor bu konu.


Bak bak yapıştı çocuğa o sıcakta koala gibi!
 
Yasemin (Neriman Yenge'nin seslenişiyle) ise tam bildiğimiz, sinsi, içten pazarlıklı ikinci kadın işte. Ömer'e sürekli yanaşmaya çalışması, kendinden emin havalarıyla tam nefret etmelik karakter. Zaten altından bir iş çıkacağı da bu bölümde belli oldu. İstediğini alıncaya kadar canım cicim, alamazsa sırtından bıçaklamaktan çekinmeyecek biri. Ömer ve Sinan'la arkadaşlık ilişkileri ne kadar zamana dayanıyor da bu samimiyet doğuyor onu tam çözemedim. Şirketin sahibi benim havaları fazla can sıkıcı. Gerçi Ömer kibar adam mesajı ayakkabıyla gayet net olarak verdi ama işte anlayacak ve geri çekilecek bir insan yok karşısında. İlerleyen bölümlerde Defne'den böyle bir performans bekliyorum. Cidden ona çok yakışır küçümsediği kızdan ağzının payını almak. Ay cidden hayali bile güzel..


Gideyim de Yasemin'e laf sokayım diyen Neriman Yenge kalp kalp biz. :D

Vee Neriman Yenge. Çok akıllı kadın vesselam ama terzi kendi söküğünü dikemez derler ya o hesaba doğru gidiyor durumlar. Necmettin Amca antropoz turlarına başlamış aman dikkat. Etraf manken kız kaynıyor vallahi. Erkekleri bu kadar boş bırakmaya gelmez. Gerçi sana tavsiye verecek durumumuz yok. Bu bölüm onun özlü sözlerinden ve engin tavsiyelerinden pek duyamadık. Bir sonraki bölüme inşallah.


Sahneyi 1545487 kere izleme keyfisi...

Birde şu kareler için yönetmenimiz Metin Balekoğlu'na tüm genç kızlarımız adına teşekkür etmezsem içimde kalır. Fragmanı gördüğümden beri umarım sahne daha uzundur diye dua etmiştim. Kalbim temizmiş. Daha da iyisini gösterdi bize. Şurada bir six packcik varmış, burada da bir adonis, aman şu bicepsin de hatırı kalmasın diye gözlerimiz bayram etti sayesinde. ARO Hocam! Sinan ve Ömer'in bir basketbol geçmişi varmış zaten, hikaye de el veriyor, sosyal mesaj içerikli küçük çocukları spora yöneltmek için her bölüm bu sahnelerden alabiliriz bence. Amaç küçük çocukları spora alıştırmak, kendim için istediğimden falan değil yani. Bu arada Barış Arduç'a da maşallah diyorum. 1-2 ay önce Cihangir'de rastlamıştım, gerçekten de böyle bak bak bitmiyor nazar değmesin. Eğer böyle bir şey olursa da, annemin nefesi çok kuvvetlidir bu konularda, haber etmesi yeterli.

Şaka bir yana keyifle izlediğim bir bölümü geride bıraktık. Fragmana göre haftaya bizi yine güzel bir bölüm bekliyor. Bölümde emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Kitapkurdu

Kiralık Aşk 3. Bölüm Fragmanı;


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER