Bu kasaba cennet mi?
Yemyeşil ağaçlarla süslü bir kasabadasın.. Her yanın gülüp oynayan küçük çocuklarla dolu.. Güneş içini ısıtıyor. Dağların esintisi kucağına çam ağaçlarının kokusunu bırakıyor. Herkes işine gidip akşamları büyük bahçeli, havalı evlerine dönüyor. Bu kasabadan ayrılmak ister miydin? Gizli servis ajanı Ethan Burke bunu istiyor, fakat yapamıyor. Çünkü bu kasabadan çıkış yok!


Yine bekleriz..

Wayward Pines 2015 yapımı yeni bir dizi. M. Night Shyamalan yapımı bu dizi konusu itibariyle Truman Show, Lost ve Silent Hill gibi yapımları hatırlatıyor. Ancak işin aslı konunun işlenişi. Bu anlamda Wayward Pines insanı çabucak çekip kendi gizeminin peşinde sürüklüyor. Uzun zamandır gerilim havası olan bir dizi arayan benim için bulunmaz nimet..

Gizli servis ajanı Ethan Burke kayıp olan iki ajan arkadaşını aramak için bu kasabaya geliyor. Yol üstünde bir kaza geçiriyor ve sonrası bum! Gözünü hastanede açtığında hikayemiz başlıyor. Ne telefonuna ulaşabiliyor ne de cüzdanına. Üstelik herkes tuhaf, herkes kaçık gibi davranıyor. Neler olduğunu anlamak için onunla birlikte meraklanıyoruz. Anlıyoruz ki aradığı ajanlardan biri eski sevgilisi Kate Hewson. Ve sorun şu ki Eaton evli ve bir çocuk babası!


Düştük mü tımarhaneye?

Ona yardım etmesi muhtemel tek kişi Beverly olabilir. Çünkü bu kaçık kasabada normal davranışlar sergileyen tek kişi o. Herkesin gözünde endişe var aslında. Herkes bir şeyleri gizliyor ama kimse kimseye hiçbir şeyden söz etmiyor. Peki neden? Beverly de tıpkı Ethan gibi burdan kurtulmanın derdinde. Ancak korkunun nasıl da bastırıcı bir güç olabileceğini görüyoruz. İnsanlar zincirlerine alışmış durumda ve bir yere kıpırdamaya pek de niyetleri yok..


Ah sweetie..

Beverly 1999 yılında kasabaya gelmiş. Batağa saplanmış desek daha doğru olur.. Garip olan aradan sadece bir yıl geçtiğini sanıyor olması. 2014'ten de Obama'dan da haberi yok. Zira kasabada tv, çalışan bir bilgisayar ya da telefon yok. Telefon var aslında ama sadece kim olduğu bilinmeyen kişilerin kasaba sakinlerine kolaylıkla ulaşabilmesi için kullanılıyor. Peki Beverly'nin kafasındaki bu zaman kaymasının sebebi ne? Zamanın göreceliği konusuna girersek işlerin kakaya sarmasından korkuyorum. Ama Wayward Pines iddialı ve hızlı giriş bölümüyle bunun altından kalkacak gibi görünüyor.


Ölmek var dönmek yok.

Ajanlardan ilki ölü bulundu. Kate ise aradan sadece birkaç hafta geçtiği halde yıllarca yaşlanmış biçimde bir evde. A-oov! Sahiden kafam bulanıklaşıyor ve sahneleri geri alıp izliyorum. Ve bundan delicesine zevk alıyorum. Çünkü biliyorum, bu yapım bizi peşinden sürükleyecek. Fantastik, gerilim ve bilim-kurgu sevenler için bulunmaz nimet. Kate ise Ethan'ın kaçma planlarının peşinden sürüklenmemekte kararlı. Bakalım Ethan gerçekten bu gizemli kasabanın sınırlarını aşıp evine dönebilecek mi?

Güzel günler. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER