Veda öncesi son çıkış!
"Çocuk da severim, kariyer de yaparım" By Gül
Veda etmek zordur, vedalaşmak çekilir gibi değildir. Ardında bıraktıkların gözünün önüne gelir. Ayrılmak istemesen de gidersin… Dün akşam izlediğimiz bölüm, tam da son çıkış, son bakıştı. Olayların birikmesi, patlaması, sevginin muhteşem derinliği, bağlılığın yemini.

Hadi gel de neler olmuş, bir bakalım …

Geçtiğimiz hafta kaplumbağa çocuk, Cemal’e sarıldığında “Eyvahhhh, bu masal şimdi bitti” diyenleriniz biraz sakin. Tedirgin olmazsak sıkıntı da, var bizim genç Alkan çiftinin bildiği. Onlar biraz tereddüt yaşarsa yanlarında kapı gibi Hüsnü Alkan var.
Uçurtma şenliği başlamış, en güzel anında Kaan kamerasıyla gelmiş, çocuğun baba deyişlerini herkesin içinde duyunca Gül ister istemez kötü olmuştu. Sultan Ana, engin tecrübeleriyle torununa destek oldu. Gül kız da sakince dinleyince hak verdi. Öfke ile kalkıp zarar ile oturmayı tercih etmemesini artı not olarak yazdık. Benim gözümde bu bir olgunlaşma gösterisi, sevginin güzel gücüdür.

Cemal’i de arkadaşları sözde sakinleştirecekti. Nerede? Hepsi “Benim Suçum” diyerek psikoloji bozdular. Cemal, düşündüklerini Gül ile paylaşmak üzere çocukla beraber Sultan Ana evine gitti. Bu arada bir güzelliği daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Evlerin kapıları ne kadar güzel değil mi? Kocaman bahçelere giriş önü oymalı, işlemeli kapılar. Evlere girerken, insan kendini ; “Buyursunlar efendi hazretleri” gibisinden karşılanıyor hisseder. –yazmazsam içimde kalırdı-


"Ruh eşim, aynı anda anda şeyleri düşündüğümüz için çok mutluyum"By Gül

Cemal, içeriye girer girmez Gül’ün kendisini tersleyeceğini düşünürken, büyümüş ve anlayışı artmış  olan Gül, hemen sarıldı boynuna. Kıyamaz sevdiceğine, plan yapılmış olabileceği onun aklından da geçmiştir. Hemen iki kafa bir araya gelir ve başlasın oyun.

Bu arada plandan Hüsnü, Sultan Ana ve Dudu’nun da haberi olur ki, faka basılmasın. Her şey yolunda gayet güzel işler. Gül, Cemal’i seviyorsan hali hazır da olan çocuğu da severim, der. Kaan’ın buna içlenişi, ablasından yardım istemesi takdire değer. Hüsnü Baba ise inceden gözdağı vererek, Kaan’dan çıkarsa bu iş kaçacak delik aramasını söyler…

Bu vaziyetler devam etsin, Bünyamin tarafına gelinsin …


"Ben de altın bilezik isterim" By Ayten

Yusuf Baba ve tayfası acayip meraklı konuya. Cemal’in kaplumbağa çocuğu kabullenişine de şaşkınlar, Gül’ün çocuğu bağrına basmasına da. Bu olayları şimdilik eliyle iterek dükkan için reklam çalışması yapan Bünyamin planının ilkini başarıyla tamamlar. Sahte paraların üzerine tükkan ismi ve resmi yaptırarak hedef kitlesini tursitlere çeker. İlk oltaya Kemal  ve Tarkan gelir. Demek gerçekten para olmuş olsa kimseye söylemeden paraları alıp kaçacaklar. Ahhh ahhh…

Akşam aileden geçen test ertesi gün tüm sahile yayılarak ilerler. Bünyamin reklam işlerinde 1 numara olma yolunda emin adımlar atıyor. Bildiği yarım İngilizce, Almanca belki Fransızca ve İtalyanca bile konuşarak kendi tükkanına müşteri çektiği aşikâr. Gül’ün kibar konuşması, Sultan Ana’nın elini cebine atması fos şimdilik…

Alkan Ailesi’nde çocuk kısmının çözülmesi beklenirken, Kamuran tarafında 6 sene önce aldatılanın kendisi olduğu olayı var. İlahi Kamuran , demeden geçemiyorsun. Bundan da kendine pay çıkartıp ağlayıp durdu. Neyse ki Seval var da iyi oluyor. Kaan ile evlenmesinin kaçmasından daha iyi olacağını da söyledi. Akıl verenin altın bulsun.

İşler bununla kalmıyor. Kamuran bir yardım daha ederek, Cemal’in aklındaki ufak şüpheyi kapattı. Vücudundaki lekeyi, Kaan’a söylediğini  itiraf etti de artık Kaan’ın oyununu ortaya çıkarmaya ramak kaldı. Çocuğundan ayrı duramayan anne de sesini yükseltince, kaplumbağa çocuk da sıkılınca foyalar çorap söküğü gibi ortaya çıktı.

Kaan, kendi ağzıyla muhtarlığın orada itiraf etti. Sadece Niyazi’nin olduğunu düşünerek oltaya gelen Dişçi Kaan Yontar, içeriden çıkan tüm ahali ile öylece kaldı. Biz bu duruma acayip sevindik de son haftaya giriyoruz diye içimiz burkuldu.

En meraklı sahne, kızların sahnesiydi. Cemal’in asker eğlencesinden çocuğunun olduğunu düşünmeleri üzerine Celal ve Kemal’i sıkıştırdılar. Hilâl biraz dert etsin, nitekim Kemal eğlence peşinde. Ayten ise gözün gibi bak Celal’e. Ailece veda edersiniz diyipduru. Celal’i kaçırırsan yandın Ayten kız.


"Evimin direği, kaymaklı dondurma aldığın için teşekkürler"By Dudu

Unutur muyum Dudu & Hüsnü aşkını. Aslan Hüsnü Baba, Kaan’ı evinde de rahat bırakmayıp dedektiflik yaptı. Dudu da tatlı tabağını hediye etti. Çıkışta da Hüsnü Alkan karısına jestini yaptı. “Dondurma alam mı kız?” O nazı cilveyi de genç kızlar yapmıyor. Maşallah size, aşkınıza…

Haftaya son demek çok zor. Extra keyifle izleyeceğimiz bölüm diyelim. Şimdiden biraz peçete de hazırlayalım gari …

Sevgiler , güzel haftalar …

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER