Annesinin kuzuları
"Nazan ile Pelin'i kaybettim" By Gazanfer
Her çocuk ana kuzusudur, annesi için bir tanedir. Anne, evladı için her şeyin en iyisini düşünür. Kaç evladı olduğu önemli değildir, her biri için aynı duyguyu barındırır, sever yavrularını. Çoğu olayı anne bilir, söylemesen de kalp gözü açıktır, hisseder. Mukadder için de tüm evlatları altındır ve onların üzülmesi en son isteyeceği şeydir.

Anneler gününde çalan kapı ve gelen davetsiz misafirlere de annelik iç güdüsü ile mutluluk içinde hoş geldiniz seremonisi yaptı. Misafiri sevmediğinden değil, laf sokma savaşlarının olacağını bildiğinden. Kalabalık masaya dört sandalye daha çekilerek toplu “anneler günü” kahvaltısı, Öztuna ve Ar Aileleri eşliğinde yapıldı.

İstanbul-İzmir yarışı, evli-bekar dalaşı ile kahvaltı yapılırken, Sefer’in yanındaki Hiko’nun bol bol kulakları çınladı. İzmir’li ablalar ve teyze tarafında Nazan bile ne yapacağını bilemedi ya pehhh… Pelin ise değişik hayat hikayelerini dinleyip bol aksiyon peşindeydi. Neden boşandılar sorusuna cevabı Cücü “kocalarının aileleri efendim” diyerek lap diye söyledi.

Kız tarafı sorgu sual peşindeyken Cücü onları şimdilik eve götürüp, olası aksiyon sahnelerini erteledi ve Ar Ailesi evde kendi başına kaldı. Esma Sultan’ı göremeyen Tarık, onunla ilgilenmek üzere karşı daireye geçti. Kendini yalnız hissetmesi Tarık’ın içini acıtırdı, artık eski eşinin annesi olmadığını, yerinin başının üstü olduğunu güzellikle konuştular da iş nihayete erdi.

Gençlerimiz ise güzel günde evde olmak için önce hediye seçimine gittiler. Daha doğrusu çiçek almaya giderken, Can’ın hediye almamış olması farkedildi. Esma Sultan olsa “Sorumsuz Can, napcam şimdi ben senle, bilmem ki, aynı babana çektin” derdi. Gülay da pek aratmıyor söyleyeyim, ondan değiil mi , erkekler annelerine benzeyen kıza aşık olurlar. İlk fireler Beki & Çiğdem çiftinden geldi. Sahi çift derken, baya baya ÇiğBek –sol bek’e rakip- gibi ikili oldular.

Güzel gençler, Mukadder’in anneler gününü kutlarken, Fatih ile Miray’ın aşk dolu bakışları gözden kaçmadı. Anne,kuzusunun içini bilmez mi? Can tarafı şimdilik sakinken hedef FaMir. Tabi, abla engellerini geçerek evlenmeye çalışan Güneş ve Tarık’ı da unutmamak gerek.


"Turuncu bana yakışıyor, tamam mı?" By Esma

Cücü şimdilik kendisine yer bulamayıp, evi dört dolaştıktan sonra Tarık’cığın yanına sığındı. İlerleyen zamanlarda yer problemi çözülerek laf bilinmezleri devam edecektir. Esma’yı sıkıştıran ablalar Tarık ile ilgili bilgi toplamaya devam ediyorlar. Tarık’ın fevkalade insan olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. İyi insan, kimseyi kıramayan insan, yardımsever insan gibi tüm iyi özellikleri kendinde barındırarak, gerçek hayatta böyle erkek aramamıza yol açan yakışıklı kişiye Tarık / Engin Ar denir. Tek not veremeyeceği tarafın AİLESİ olduğunu iletti, Esma Sultan’dan günah gider.

Esma Sultan kendi oğluşunu da hediyesine bayılarak, yine deli deli haller yapmamasını, çalışmamasını hatta mezun olmamasını söyledi. Ağzından çıkanı duymamak bu olsa gerek, sarı yılan Gülay diye diye Can ev erkeği olacak, maazallah. Gülay’ın ise sorumluluk sahibi yapmak istemesine on puan şekerler.

Şekerliğimiz Pelin ise babasına gitme arifesinde, oysa evi bırakmak istiyor mu? Hayır. Bir de aklına takılan sorulara Cücü, teyzoşları ve annesi ile çözüm arıyor. Güneş’in ablalarını dinleyince, annesinin de boşandığını ve çalışan kadın olarak neşe ile hayatına devam edeceğini öğrendi. Şimdiki zamanda etrafında da çalışan anne rol modelini görmesi Pelin’in bunları düşünmesine neden oldu. Mukadder ile Tülay’ın dertleşmesi de anne & kız konuşmasının dibiydi. Tülay, kızının söyledikleri ile nasıl daha iyi anne rol modeli olabileceğini sorgularken, Mukadder insanlığa en büyük katkısının “evlatları” olduğunu haykırdı.

Çalışan annenin zorluğu da ev hanımı annenin zorluğu da aynı. Kişi kendisini yetiştirdiği sürece, evlatlarına katkıyı sağladığı müddetçe annedir. Çalışan annenin evladını birilerine bırakarak çocuğuna güzel gelecek hazırlama zorluğu ve ev hanımı annenin evladının ilk konuşmasını duyarak mutlu olması. Hangisi tartışması çok yönlü zorluklara gebedir. Onu bir kenara bırakarak Pelin’in “pehhh” leri ile Hiko yerine geçme sinyalini aldık mı aldık.


Bak Miray, şaşı oldum eheheheh

Yaşlı teyze numarası ile Fatih ile Miray’ı harabe ama içi şahane evde buluşturan Gülay’a yıldızlı aferin. İyi ki var baldız Gülay. Fatih’in içindeki aşk, romantikliğini çıkartıyor, sevdasını sadece Miray’a değil, hemen ertesi gün Mukadder’e anlattı. Güzel anın tadını çıkaran çiftimiz aşkın masumiyetini yaşayarak, ailemizin FaMir’i oldular. Yılışık ilişkiler, menfaat dayanışması, lüks hediyeler ile Saraçlı’yı sevmedi Miray. Nefretin doğurduğu aşk ile birbirlerini aradıklarını anladılar. Sevdanın zincirini taktılar.

Fatih, Mukadder Anne ile konuşurken kendinden, duygularından, aşkının şiddetinden emindi. FaMir’den vazgeçmeye çalıştıkları an daha güçlü bağ ile bağlandıklarını farkettiler. Mukadder Anne onayını alarak biraz daha rahatlamalayacaklardı. Mukadder Ar, tüm çocuklarını toplayarak fikir tartışması yaptı. Miray dolu dolu aşkını haykırdı. Zafer Baba ile de görüşme yapmak Mukadder’e kaldı ve artık Ar Ailesi’nde FaMir aşkı öğrenilerek bir engelli yolun anahtarı ele geçirilmiş oldu. Hayırlısı aşıklara, bir de gelecek Saraçlı Ailesine.

Kötü kötüdür diyeceğim. Rıza’yı harcamak istemiyorum. Hakan’a iyi diyemem bitti. Tülay’ı aldat, ayrıl hem de çalışmasına izin verme. Fulden’den çocuk olacak, kız, tokat at; ama mekana sahip çık. Bir de Aysel’e aşkını itiraf et. Ne güzel memleketmiş orası. Geri dur Hakan Efendi. Çocuğunun bir dediğini iki yapmayan mis gibi Cücü’ye rağmen baba diye yanındaki kıza sahip çık. Fulden’in karnındaki çocuğu benimse ve aldatma. Ne fiziken, ne beynen. İstemiyorsan söyle çek git. Dellendim dokunmayın bana, adam harem kuracak utanmasa. Git bir tedavi ol Bay Okay.

Rıza’ya baksan çocuk oldu gülüşüyle. Güneş’e Cücü de eklendi, Şeniz peşindeler. Annesi olduğu öğrenildi, eski mahallesinde tur atıldı, ajan Güneş izler peşinde Sağolsun hep bizim için gidiliyor bu yollar. Şeniz’in annesi ile de konuşup ufak tüyoumuzu elimize aldık ve el kızı bizımlasın.


"Düşünüyorum, öyleyse varım, Allah cezamı vermesin" By Gazanfer

Gecenin bombası NazanFer’den. Evde olamayınca baş başa. Otele gidelim dediler. Sahi işleri yolunda gider mi? Gitmez. Bir tarafta dayısı, diğer tarafta teyzesi. Sular kesilecek zamanı bulmuş. Komser de iş peşinde. Sadece buradan bir saatlik komedi çıkar Allah cezamı vermesin. Don paça halde yaz kızım 2 kilo çimento. Sahnesini yanlış anlayan, hedefe odaklanıp Gazo’yu karşısında gören komser ve hırsızlar. Duyulan silah sesi ve yardımcı Gülay-Can çifti. Haftaya bir karakol ziyareti daha var bence.

Aşkı, sevdanın peşinden gitmeyi, hüznü, yalnızlığın kötü halini, boşanmış olmanın hayata küsmek değil, İzmir’li ablalar gibi neşe içinde devam edilmesi gerektiğini, minik bedenin büyük akılla anneyi düşünmesini, aile olmanın mutluluğunu, bir arada bulunmanın zevkini her hafta hissettirmek böyle olsa gerek. Hele ablaların Ayşenil, Zuhal, Yıldız ve teyzenin Emel olan isimleri. Düşüncenin tatlılığı. Aklımda Almanya’daki Tarık’ı büyüten aile var, ona da bir el atılsa. Mesela anneler günü kutlansaydı, iyi olurdu. Meraktan çatlamadan görsek, seslerini duysak. Evet, şimdilik tek isteğim bu.


"Cancağızım okumayacakmış, ben de okumıcam, sen karışma pehhh"By Pelin

Sevgiler, bol neşeler. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER