Kazadan geriye kalanlar...

Geçtiğimiz hafta yani 22.bölümde Gülseren ve Hazal sinirli bir taksiciye denk gelmiş ve bunun sonucunda taksi inşaat çukuruna düşmüştü. Yaşanan bu kazanın ardından günlerdir Hazal ve Gülseren’in kazadan ne derece etkileneceği merak konusu olmuştu. Özenle hazırlanmış ve çekimleri 2 günde tamamlanmış olan bu sahnelere geçmeden önce kaza sahnelerinin detaylarını bu yazıdan öğrenebilirsiniz…23.bölüm kaldığı yerden yani kaza alanından başladı. Gülseren kazadan ufak sıyrıklar ile kurtulmuş ama aynı durum Hazal için söz konusu değildi. Bacağı taksinin altında kalmıştı. Çok kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ve ilkyardım ekiplerini kötü bir sürpriz bekliyordu. Bir gün öncesinden yağan yağmur yüzünden toprak zemine müdahale imkansızdı. Müdahale edilemeden geçen her dakika Hazal için hayati risk taşıyordu. Bu arada haberi Gülseren’den alan Dilara ve Rahmi olay yerinde çaresizlik içinde beklerken, haberi televizyonda duyan Özkan ve Keriman da hızla yanlarına gitti. Özkan yaşadığı acı ile etrafa saldırırken Keriman’ın kazayı umursamaması ve Rahmi’den aldığı para ile evine dönmesi hoş bir durum değildi. Ne kadar paragöz olursa olsun yıllarca baktığı, büyüttüğü yeğenini bu haldeyken bırakıp gitmesini Keriman’a yakıştıramadım.

Çektiği acı üzdü...

Yukarıda bunlar yaşanırken aşağıda Gülseren çaresizlik içinde kıvranıyordu. Hazal gözlerinin önünde ölüme doğru giderken Dilara’nın çağırdığı doktor durumun ne kadar kötü olduğunu dile getirdi. Eğer hemen müdahale edilmezse ya Hazal’dan ya da bacağından vazgeçilmek durumunda kalınacaktı. Telefonda bunları duyan Gülseren her annenin yapacağı şeyi yaptı. İçindeki annelik duygusundan güç alarak Hazal’ın bacağını taksinin altından kurtarmayı başardı.


Uyurken tam bir melek!

Kazanın ardından geçen 1 ayda her şey normale dönmüştü. Hazal kazaya dair çok fazla şey hatırlamadığı için hayatını Gülseren’in kurtardığını bilmiyordu. Hazal’ın bu kaza sonrasında Gülseren ile yakınlaşmasını beklerken aksine Dilara ile aralarındaki uçurum biraz daha kapandı. Hatta Dilara ahırı Hazal’ın yaktığını unutmuş gibi görünüyor.


Nezaket geri döndü!

Tüm bu gerginliklerin arasında yüzümüzün güldüğü anlar da olmadı değil. Keriman’ın hapishanede çıkınca gel bende kal diye yalvarıp yakardığı Nezaket gelip Keriman’ın evine yerleşti. Kolay kolay da gideceğe benzemiyor. İyi oldu, Nezaket biraz ona kök söktürsün de Gülseren’e çektirdiklerinin acısı çıksın.


Ortalığı karıştırmaya geldim!

22.bölümün sonuna doğru Gülseren’in çektiği dertler yetmezmiş gibi bir de Cansu’nun okul arkadaşının kaprisli ve havalı annesi çıktı ortaya. Öykü’nün evlerine yatılı geldiği akşam annesi metres hayatı yaşayan birinin evinde kalmanı istemiyorum diyerek kızını aldı. Bir de üstüne ertesi sabah soluğu Dilara’nın yanında aldı ve olanları bir bir anlattı. 


Bir kovulmadığı kalmıştı..

Dilara’nın gözüne girmiş olabilirsin belki ama bizim gözümüzden düştün. Otur sıfır! Gülseren’e alalen düşman olduğunu anladığımız hanımefendi – ona ne oluyorsa artık sonuçta kızının okul arkadaşının aile hayatı – restoranda karşılaşınca garsona verdiği talimat ile kibarca kovdurdu. 


Şimdi ne olacak?

Yaşanan bu olaya şahit olan Cansu’nun nasıl bir tepki vereceğini önümüzdeki hafta Paramparça 23.bölümde göreceğiz…


Bölüm boyunca çok az gördüğümüz Erkan Petekkaya’ya yaşadığı sağlık sorunu için geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Umarım en kısa zamanda iyileşip geri döner zira bu bölüm Cihan’ın eksikliğini çok fazla hissettik…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER