Kırık ok!

Sevgili Arrow severler kısa sezon aramızdan sonra 19.bölüm özetiyle karşınızdayım. Geçen bölümün sonunda Oliver Queen zırhlı araçla hapishaneye götürülürken Roy bir cengaverlik yapıp Arrow kostümüyle aracın önünü kesmiş ve daha sonrada “gerçek Arrow benim” diye ortalığı karıştırmış bizde acaba daha şaşırabileceğimiz ne olabilir ki deyip yanılmışız.


İnanmışlar mı?

Yeni bölüm Roy Harper’ın asıl Arrow olduğu haberlerde açıklanırken başlıyor. Biz bunu Starling Natiaonal Bank’te (Starling Ulusal Bankası) çalışan iki görevli televizyon izlerken görüyoruz ve ne görelim elektrikler gidip gelmeye başlıyor ve bizim The Flash dizisinden alışkın olduğumuz Meta-Human’lardan (Bkz. Meta-İnsan= Çeşitli doğa üstü yetenekleri olan insanlar) biri çıkıyor karşımıza. Bu sırada Roy karakola getiriliyor ve hırsından, nefretinden kör olmuş Komiser Lance Oliver’ı serbest bırakmamakta direniyor derken Laurel çıkıp babasına ağzının payını verip Oliver’ı serbest bıraktırıyor. Ray ve Felicity sahnemizde oluyor bu arada. Roy, Oliver’a neden onu kurtardığının nedenlerini anlatıyor.

Flash-backlerimiz hız kesmeden devam ediyor ve tabi ki yine hain Maseo’yu görüyoruz. Diğer bölümlerde ARGUS, Maseo ve karısına saldırmıştı. Yine önceki bölümlerde bir virüsten bahsediliyordu. Bakalım o flash-backin arkasından ne çıkacak. Şimdiki zamana döndüğümüzde Komiser Lance elinden geleni ardına koymadan Oliver’in Arrow olduğunu kanıtlamaya çalışıyor ve Verdant’ın bodrumu için arama emri çıkarttırıp Oliver’ımızı tedirgin ediyor ama bakıyoruz hiçbir yerde Oliver’ın parmak izi yok bu da nasıl olur derken anlıyoruz ki Arrow takımının diğer üyeleri her şeyi önceden ayarlamışlar.


"Niyet ettim gerçek Arrow'u bulmaya"

Tabi ki Meta-Human karakterimiz de durur mu? Ortalığı karıştırmaya devam ediyor, Oliver eli kolu bağlı durup seyretmek zorunda kalmak yerine Barry Allen nam-ı diğer Flash’ı aramayı düşünüyor fakat onun durumunun müsait olmadığı anlaşılınca çaresizliğe düşüyor. Felicity’de Atom’un onlara yardım edebileceği fikrini öne sürünce çok çaresiz kalan Oliver gidip Ray’den yardım istiyor. Ray kabul ediyor tabi ki ve bir ön araştırma yapıyor Meta-Human hakkında, onu yenebileceğini düşünüyor. Gel gelelim ki Ray Palmer süper kahramanlık eğitimini daha henüz tamamlamamışken kendini ortaya koyduğu için başarısız olup hop yuvaya geri uçuyor.

Oliver da geri dönen Ray e göz önünde bulundurması gereken tavsiyeler veriyor haliyle durur mu? :)


Küllerimden doğar mıyım sana doğru?

Zavallı Roy da hapishanede birkaç kişinin saldırısına uğrarken aynı zamanlarda da gözü dönmüş Komiser Lance, Thea’nın evine baskın yapıyor. Oliver, Roy’u hapishaneden kaçırma planları yaparken Diggle ve Felicity onu vazgeçirmeye çalışıyorlar fakat Oliver bana mısın demiyor. Daha sonra Felicity, arkasından koşup Oliver’i ikna ediyor. 

Ray yine Meta-Human ile karşılaşıyor ve Oliver’ın tavsiyelerini dikkate alıp onu yeniyor.


Team Arrow ve Thea

Biliyorsunuz geçen bölümden sonra ana karakterlerden birinin öleceği söylenmişti bir bakıyoruz ki Roy bıçaklanmış ve ölmüş haberi geliyor. Bunun olacağını zaten bekliyorduk derken diğer taraftan Roy ölmemiş. Oliver’ın haberi olmadan Arrow takımının diğer üyeleri her şeyi planlamışlar. E hani birisi ölecekti diyoruz bu arada kendi kendimize ama Arrow bu hız keser mi birkaç dakika beklememiz yeterli. Bu arada Roy’a veda edip onu uzak diyarlara gönderiyorlar. Ray’de Meta-insanımızı emin ellere Star Labs a teslim ediyor. Flash-backlerimiz devam ederken geçmişle ilgilide merak uyanmıyor değil aklımızda. Veee R’as Al Ghul nerede kaldı derken son sahnede karşımıza çıkıp küçük dilimizi yutmamızı sağlıyor ve ana karakterlerden birinin canına kıyıyor ama ben onu şimdi söylemem. Siz ne var ne yoksa bırakıp izleyin benim tavsiyem. Evet sevgili Arrow severler 20. bölümde görüşmek üzere takipte kalın…

Arrow’un sezon finaline 4 bölüm kalmışken heyecanını birlikte paylaşalım.  

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER