Ve Özkan gelir!

Haftalardır bugün, yarın gelecek diye beklediğimiz Özkan sonunda geldi. Daha gelmeden sanılanın aksine en çok Dilara ve Rahmi'nin başına dert olacağını düşündüğüm Özkan beni yanıltmadı ve çıkaracağı sorunların ilk sinyallerini verdi. Daha önce Keriman'ın planlarını uygulayıp Hazal'ı satmak isterken kızını gördükten sonra herhalde babalık duyguları devreye girmiş olacak ki verdiği bu karardan vazgeçti. Pek inanası gelmiyor insanın ama şu an tek istediği Gülseren ve kızı ile aynı evde yaşamak. Gülseren'e attığı tokadın beklemediği bir şekilde kendisine sert bir dönüşü olmasıyla taktik değiştirip, karısına aşık bir koca gibi davranıp sürekli peşinden koşması sadece Gülseren'i değil hepimizi bezdirdi. Geçen yılların ardından bıraktığı gibi bir Gülseren bulamadığını fark etmesi de fazla sürmedi tabi. Artık karşısında eskisinden çok daha güçlü ve kendisini ezdirmeyen bir kadın var. Bölümün en keyifli sahnelerinde yine Keriman'ın imzası vardı. Özkan ile atışmaları o kadar gerçek ki yoldan geçen herhangi biri bile ilk bakışta ikisinin kardeş olduğunu anlayabilir.

Yıllar sonra Hazal ve Özkan'ın karşılaşma anlarının açıkçası ben daha özel olacağını hayal ediyordum. Babasını karşısında bir anda gören Hazal'ın kaçması çok normal bir tepkiydi. Sarılıp hoş geldin babacığım diyecek hali yoktu. Yalnız bu karşılaşma Hazal'a yaradı Ozan ile arasındaki uçurumu az da olsa kapadı diye düşünürken, arkadaşının ağzının gevşekliği her şeyi mahvetti. Artık eskisinden de sert rüzgarlar esecek ikisinin arasında. Arkadaş demişken, Hazal'ın arkadaşlarını yalıya davet etmesiyle bir sorun çıkacağı en başında belliydi ama arkadaşlarının da durmayıp yalının altını üstüne getirmeleri tam bir felaket ile sonuçlandı. Çocukların görgüsüzce davranışlarını biraz abartılı bulsam da Rahmi'nin o sert çıkışı sonrası Hazal'a çok üzüldüm. Genç bir kız arkadaşlarının gözü önünde öyle azarlanmaz ki. Şimdi nasıl bakacak onların yüzüne.


 Solmaz: Önce bir günaydın deseydin Dilara

Haftalardır Alper ve Solmaz ikilisinin Dilara ile ne dertleri olduğunu anlamaya çalışıyorduk. Nihayet büyük sır bu bölüm açığa çıktı. Önceleri Dilara ve Alper'in eskiden bir ilişkileri olduğu şeklinde teoriler üretsek de en baştan öyle bir şeyin olmadığını bize göstermişlerdi. Hatta aralarında neler olduğu konusunda bir kaç tüyo da vermişlerdi ama sanırım çevremde bir tek ben yakaladım ne olduğunu. Her seferinde konusu açıldığında Dilara ve Alper'in kardeş olduğunu söylerken karşı taraftan ''Hayır Hazal, Dilara ve Alper'in kızı.'' şeklinde cümleler duyuyordum. Gerçeğin ortaya çıkması ile rahat bir nefes aldık hepimiz bu hafta. Alper, Dilara'nın başka bir anneden olma üvey kardeşiymiş. Her zamanki gibi Dilara sadece itibarını düşündüğü için bunu yıllarca herkesten saklamış. Eğer Cihan onun kendisini Alper ile aldattığını düşünmeseydi belki de bu sır hiç açığa çıkmayacaktı.


Dilara tarafından yüz üstü bırakılan Alper'in, bir de Cihan'ın sermaye artırımına gitmeye karar verdiğini öğrenmesiyle iyice gözü döndü ve elinde silah ile Cihan'ın karşısına dikildi. Eğer bir sahnede silah görünüyorsa o mutlaka patlar sözü burada da doğruluğunu bir kez daha kanıtladı ve o silahtan çıkan kurşun Cihan'ı yaraladı. Alper anında kaçarken, olayın tek görgü tanıdığı da sürpriz bir isimdi. Gülseren ile bir türlü konuşamayan Özkan, sonunda Cihan'ın yanına gitmeye karar vermişti. Tesadüf bu ya Alper-Cihan hesaplaşması sırasında da etrafta bir tek o vardı ve olan biteni bir tek o gördü. Belki bu sayede Cihan Özkan'ın geldiğini öğrenir. Haftaya bol hastaneli ve bol gözyaşlı bir bölüm bizleri bekliyor. Şimdiden geçmiş olsun Cihan...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER