Başımız sağ olsun..
Narin bu saatten sonra Baran'ı da kaybederse ÇILDIRIR!
Öncelikle tatile giren tüm öğrencilere iyi tatiller diliyorum, umarım karneleriniz iyidir hepinizin. Raninitv'ye karnelerinizi atmayı unutmayın..

Pişkinlikte sınır tanımayan Kendal..

Fırat'ın öleceğini hepimiz biliyorduk ama Oğuz'dan duyunca bir yumru oluştu boğazımda. Fırat sevdiğim bir karakterdi ve Baran gerçeğinde daha etkili bir rol oynayacağını düşünüyordum. Tabii hiçbir şey belli olmaz, ortada bir mektup var. Fırat arkasında soru işaretleri bırakarak veda etti. Daha çok ismini duyacağız gibi görünüyor.

Bu hafta en çok üzüldüğüm karakter tabii ki Narin oldu. Anne ve babasının ölümünden sonra ayakta kalmasını, hayata tutunmasını sağlayan kişi Fırat idi. O'nun ölümü Narin'i yıktı. Sevdiği adamın, Murat'ın ölümünde bile Narin'i böyle görmemiştim. Acıdan gözünün dönmesini ve yine Ebru'ya sarmasını bekliyordum ama Ebru'yu bıçaklamasına ihtimal vermiyordum. Fragmanda gördüğümde rüya olabileceğini düşünmüştüm. Narin'in Ebru'yu bıçaklamasına ne kadar şaşırdıysam, Narin'i Ebru konusunda dolduran kişinin Kendal olmasına da bir o kadar şaşırmadım. Kendal'ı tebrik etmek istiyorum.

Narin yalan söylediğini düşündüğü Kendal'a hesap sormaya gelip Kendal'a hak vererek ayrıldı. Tabii kendine aklamakla yetinmeyen Kendal Narin'in oklarını Ebru hedefine çevirerek pişkinlik konusunda hanesine bir puan daha yazdı. Bununla da yetinmeyerek oğlunu kornalar eşliğinde konağa getirdi. Senaristlerimiz bir insan ne kadar pişkin ve vicdansız olabilir diye düşünüp Kendal karakterini yazmışlar resmen. Oğlunu davul zurna eşliğinde getiremediği için üzülen Kendal'a Ebru'nun bıçaklanması teselli olur umarım.

Artık tansiyon hapları da işe yaramaz Kadriye Ana'da..

Kadriye Ana bir evladını daha kaybetti. Yaşadığı dram çok fazla, yine soluğu hastanede alacak gibi duruyor. Artık Baran gerçeği Kadriye Ana'nın da kabusu olmaya başladı. Her ne kadar Fırat ile alakalı bir rüya gibi dursa da Baran gerçeği de gizli başroldü. Açıkçası Narin'in rüyası diye bekliyordum, ikinci dumur oluşumu da bu şekilde yaşamış oldum. Ebru'nun da bıçaklanması zaten düşmüş olan Kadriye Ana'ya bir tekme daha oldu. Ne diyelim, çekilecek çilen varmış Kadriye Ana..

Konakta aşk kokusu var.

Bu hafta Fırat'ın ölümüne ağırlık verildiği için çiftlerimizi pek izleyemedik. Melek ve Sabri çıkmazda. Bülent Polat konuk oyuncu olduğu için Melek-Sabri aşkı kelebek ömrü kadar olacağa benziyor. Umarım Kasım-Özlem mutlu olur da dizide aşka doyarız, çünkü drama fazlasıyla doyduk.

İtinayla çocuk bakılır.

Şimdi dizide anlam veremediğim yerlere gelelim.. Bu kadar olay olurken Ayşe nerede? Baran her zaman Ayşe'nin yanında oldu ama Ayşe Baran'ın en zor günlerinden birinde ortalıkta yoktu. Ayşe'nin sorunu Sibel ile değil mi? Hiç mi Baran'ı aramıyor? Ya da Sibel hiç mi aramadı haber vermek için? Eğer yeni bölümde Baran'a destek olan bir Ayşe izlemezsek benim bu aşka olan inancım azalır. Diğer anlam veremediğim nokta ise Maya'nın pasifliği. Maya neden bu kadar pasif bir karakter oldu? Kızın tek görevi onca olay olurken Rüzgar'a bakmak. Ada, Baran'a destek olurken Maya nerelerdeydi? Maya ve Baran'ın arası hep iyiydi, Ada ve Baran sürekli kavga ederdi. Ada ve Baran'ın iyi anlaşmasına çok seviniyorum ama Maya ve Baran iki yabancı gibiler. Artık sadece kardeşinin bakıcısı olan, boş zamanlarında da Serdar için ağlayan bir Maya izlemek istemiyorum.

Yeni bölüm fragmanını tek kelimeyle özetlersek gerilim diyebiliriz sanırım. Ortalık yine karışacak gibi. Bakalım bizi neler bekliyor..

69. Bölüm Fragmanı:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER