Flash vs Iron-Man
Bu ne biçim bölüm!
İlk bölümde Barry'nin dudaklarından dökülen 'Bana inanmanız için önce imkansıza inanmalısınız' cümlesi bu sefer Iris kızımızın felsefe açığını kapattı. Bu karakterlerin değişimini görmemiz ve hikayenin alevleneceğinden haberdar olmamız için yazılmış ince bir ayrıntıydı. (Hadi İnşallah!)


Tony Woodward rolünde Greg Finley'i izledik.

Bu hafta ki 'Bad-boy' kontenjanında Barry'nin sadece elinde 13 kemik kırarak 'Yumruğum şekil çekil önümden çekil' diyen Iron-Man vardı. Team Flash olayı kendi aralarında konuşup durumu 'check(!)' edince 'meta-human' avı başladı. (Bu mevsim de ne 'meta-human' yaptı be) Kötü adamımız kendisine bahşedilen bu yeteneği tabii ki de iyiye kullanmayacaktı ve gitti atm çaldı. 


Adam komple çelik yelek olmuş(!)

Barry olayı çözümlerken diğer tarafta Joe Dr. Wells'i yakın markaja almıştı. Galiba bir şeylerden şüphelenen bir tek ben değilim(!) Bu bölümde Barry'i acıdığımı söylemesem olmaz. Iris'le arası bozuldu yetmedi eli sakatlandı yetmedi omzu çıktı tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de bölüm boyunca çocukluk aşkını elinden alan Eddie'yle çalışmak zorunda kaldı hem de onun şüphelerini haksız çıkarmak için mantıklı ve samimi açıklamalar yapması gerekiyordu. Biz türkler sırf bu bir bölümlük dramdan sezonlar çıkarıyoruz. Alkış (!) 


Bir adamın kum torbasını tutmadığı kalmıştı. Ezmeyin bu çocuğu bu kadar canım..Nadir olur hayatta ama bazı aşklar çocukluk değil ömürlük olur(!)

İron-Man kahramanlarımızın çocukluk arkadaşları çıkınca olay iyice tehlikeli olmaya başladı ve Barry onu kendi çöplüğünde avlamaya karar verdi ama hala toysun Barry.


Bazı düşmanlıklar da ömürlük olabilir tabii..


Wells-Joe koalisyonu ikinci 'date'i gerçekleştirince Joe hislerime tercüman olmaya başladı ve Wells'in açığını yakalamaya çalıştı. Köşeye sıkıştığını anlayan Dr. ustaca bir hamleyle (her ne kadar karısının öldüğünü söylese de inanmadım tabii) Joe'ya hedef şaşırtırken finalde bütün ipuçlarını (şimdilik) yok edenin Dr Wells olduğunu hepimiz anladık umarım.  Anladık ki Barry'nin annesinin ölümünde baş şüpheli Wells. Şaşırdık mı? Tabi ki de hayır.

Bad 'meta-human' Iris' i kaçırınca Barry için kahramanlıktan ziyade geçmişle yüzleşme başladı ve bununla baş etmesi gerekiyordu çünkü amaç sadece Iris'i kurtarmak değildi geçmişten karanlık bir sayfanında kapanması gerekiyordu. Ve sonunda 'süpersonik' yumrukla yerle bir olan Iron-Man laboratuvarın soğuk hücrelerini boyladı. 

See you next-week.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER