Aynada kendini görmelisin
Emma’nın geçmişiydi, Sidney’nin ihanetiydi, Snow Queen’in niyetinin ortaya çıkmasıydı derken olaylı bir bölümü geride bıraktık. Snow Queen’in Emma’yla Storybrooke’da çekilmiş fotoğraflarının bulunmasıyla, Emma’nın hafızasının silinmiş olduğu kesinlik kazandı. Bu, gördüğümüz ilk örnek de değil üstelik. Bütün bir masal kahramanları güruhunun hafızalarının silinmesi bir yana, o lanette bütün benlikleri kaybolmuştu. Bu büyü daha çok zamanında Regina’nın korkularından kurtulup Henry’ye daha iyi bir anne olabilmek için kendi hafızasından belli bilgileri silmesine benziyor. Asıl önemli soru Emma’nın hafızası neden silindi?

Emma’nın artık kolayca evlat edinilmeyecek kadar büyük ama sistemden çıkamayacak kadar küçük olduğu yaşlara gittik. Harry Potter seven Lily, Emma’yı hırsızlıktan yakalanmaktan kurtardıktan sonra ikili hızlıca arkadaş oldu. Ancak söylediğinin aksine Lily’nin bir ailesi vardı. Emma sebebi ne olursa olsun kendine yalan söyleyen Lily’yi affetmedi. Lily’nin ileride hikâyeye daha fazla bir katkısı olacağını sanmıyorum. Sadece Emma’nın günümüzde Regina ile yüzleşmesi ve sonunda arkadaşlığa adım atmalarının alt hikâyesiymiş gibi geldi.


Güç bizde artık!

Elsa, Snow Queen’in oltasına takılıp onun tuzağına düştü. Bu arada yaptığı buzdan merdiven çok güzeldi. Zaten kısıtlı zamanları var, daha çok Frozen görelim, daha çok! (Söz konusu Frozen olunca beş yaşında çocuğa dönüyorum, yapacak bir şey yok.) Emma Elsa’yı, Regina da Snow Queen’i ararken yolda tüm kartlarını tek tek açmaya başladılar. Emma yaptığı hatanın farkında ve affedilmeyi istiyor. Emma’nın da dediği gibi birbirlerini en iyi anlayabilecek olanlar yine onlar. Ayrıca bir de Henry gibi çok önemli bir ortak nokta var. İyi bildiğimiz bir şey var ki; özellikle bu ikisi bir aradayken bela asla eksik olmaz. Regina önce Sidney’nin ihanetini öğrendi, sonra da Snow Queen’in yaptığı kardan adamla karşı karşıya kaldılar. Bu kardan adam elbette Olaf’ın yanından bile geçemez. Onlara sarılmak değil onları öldürmek istiyor. Bu noktada Emma ve Regina ile ilgili çok iyi bildiğimiz ikinci şey devreye girdi; birlikte daha güçlüler. Kardan adam suya döndükten sonra Snow Queen ortaya çıktı. Elsa korkularını yenip, zincirlerini kırıp, yardımlarına yetişse de; Snow Queen, Regina’nın aynasını alıp kayboldu. O aynayı kırıp, bir parçasıyla büyük aynasının eksik kısmını tamamladı. Snow Queen’in istediği, onu seven bir aileymiş. Sidney ise sonunda özgürlüğüne kavuştu. Ama hayatı boyunca birilerinin -en çok da Regina’nın- maşası olan bir adam, Stockholm Sendromu’na tutulmuş mudur diye merak etmedim değil. Döner mi döner.


Ranini.tv'ye selam, maceraya devam

En gizemli yine Will Scarlet. Nezarethaneden kaçıp, sahilde gömdüğü çuvalını arayan Will neden burada hala bilmiyoruz. Wonderland’e dönüş yolu arıyor olabilir. Mary Margaret; Will’in hapisten kaçışının, onun Will’i buluşunun David tarafından ayarlanmış bir oyun olduğunu düşününce belediye başkanlığının kendisine verdiği yetkiye dayanarak Will’i serbest bıraktı. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. David ve Mary Margaret yürüyüşe çıkarlarken David, ‘’Bir portaldan Asgard’a bile düşsek ulaşılabilir olacağız’’ dedi. Bilen bilir, Josh Dallas ilk Thor filminde Fandral rolündeydi. Önce Disney, şimdi Marvel dünyasına irili ufaklı selam çakmalarla ilerliyoruz. Çok mutluyum, çok seviyorum merkez!

Ve o final. Snow Queen’i genç Emma’nın yanında; daha doğrusu genç Emma’yı Snow Queen’in evinde görünce kalakaldım. Beş bölüm temelini attık, asıl hikâyeye şimdi geçiyoruz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER