O yerde bütün güzellikler hayran sana
Bugünkü hashtag #kimbilir'di ya.. Kibariye şarkısından da bir başlık çıkarabilirdim ama 2017 yazının en güzel çifti için fazla arabesk kaçardı. Ben de hayatımda hiç becerememiş olsam da bir romantiklik yapıp yazıya şiirle gireyim dedim: 

Bir yere yaklaşıyoruz seninle
Belki bilinmeyen bir uzak şehir
Belki o, en sakin deniz kıyısı
Belki de bir dağ yamacı, kim bilir
...
...
...
O yerde bütün güzellikler hayran sana
İçi gülsün diye göz bebeklerinin
Ve döndüren başını içki değil artık
O baygın kokusu kır çiçeklerinin.

Ümit Yaşar Oğuzcan 

Neden sürekli kaçıyorsun?

Ben söyleyeyim Ali Asaf'ım.. Kaçan kovalanır, ee kovalayan her daim sen olduğuna göre gerçekten de çalışan bir taktikmiş diyebilir miyiz? Tabii ki Eylül'ün kaçmasının sebebi basit bir ilişki klişesinden ibaret değil, duyguları yavaş yavaş açığa çıkıyor. "Ben annem gibi olmayacağım Esma, hiçbir adamı onun sevdiği gibi sevmeyeceğim." Her bölüm bir ipucu veriliyor. Annesi babasına olan aşkı uğruna ölmüş olabilir mi?  Eylül'ün önünde bu denli kötü bir örnek olduğu için, geçen bölüm sorduğum soruların yanıtını aldım: Eylül, annesine benzemekten korktuğu için Ali Asaf'ı tersliyormuş meğer... 

Beni bırakmayacağını biliyordum..

Ziyanur Babam sen bu dünyanın en iyi insanı listesine ilk 10'dan girermişsin, neden sonradan pis işlere bulaştın? Vurulma-kalbinin durması-kurtulma sahneleri Ziyanur'un dünyadaki sınavı gibi. Sonuçta ne yaparsa yapsın küçük bir çocuğa yardım ettiği hali ağır bastı ve yaşadı.. Ben böyle yorumladım. Bu arada yine "Giriys Inıtimi'din sıhni vırdı." diyeceğim ama vardı yani ne yapayım. Derek, Bailey'in eşini yüz saat kurtaramadıktan sonra tek yumrukla kurtarmıştı. Ha, bu tıp dünyasında aşırı yaygın bir çözümse bu benim cehaletim olsun. 

Hayaller start aldı, yok artık!

Aaaaay sonunda! Esma'ya aradığımız aşkı bulduk bağırsın herkes AlEs diye! Dizi başladığından beri Esma'yı izlemekten en keyif aldığım sahne oldu Alp'i ilk görüşü. Burcu Türünz hanımefendi çok tatlısınız ya. Daha önce hiç yan yana gelmedikleri için Alp ve Esma'nın uyumunu hayal edemedik galiba ama resmen ruh ikizi gibiler. Biraz daha yoğunlaşalım bu çifte, favorim olacak gibiler. Bakmayın Alp'in istemiyor gibi durmasına, Samo'ya kaptıracağını anladığında işler değişecek. 

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER