Hangover IV
Bu eğlenceli ve süper bölümden önce size en az bölüm kadar güzel haberlerim var arkadaşlar. Ranini.tv'nin üyelik sistemi açıldı. Sevdiğiniz dizilere oy verip hediye kazanma şansı yakalayıp özel haberleri ilk siz duymak istiyorsanız yukarıdan hemen kayıt olun. Biliyorsunuz Ranini.tv'de sürprizler bitmez, bu daha başlangıç.

Güzel haberi verip, yazımıza güzel başladığımıza göre yorumumuza başlayalım. Geçen hafta ki yazımı okuyanlar bilir, o bölümden pek memnun kalmamıştım izlerken. Ama bu hafta o bölümü fazlasıyla telafi ettiler. O kadar ki, yazıma başlamadan önce bölümü bir kez daha izledim. Twitter'da oyuncular 26. bölümün en eğlenceli Kaçak Gelinler bölümü olduğunu söylemişlerdi, haklılarmış. İzlediğim en güzel bölümlerdendi.


Selim Şebnem'i böyle sustursun diyenler? Kabul edilmiştir.

Bölüm biz ŞebSel'cilere çok güzel bir sürprizle başladı. O ne güzel bir sahnedir öyle. Başa sarıp sarıp izledim. Geçenlerde rüya sahnesinde kursağımızda kalan o birlikte uyanmayı ne güzel yazmış senaristlerimiz. Tuşlara basan parmaklarına sağlık kim yazdıysa. Bu çiftin sürekli bir yan yana, bir temas halinde olmalarına bayılıyorum zaten ben. Şebnem fazlaca çok konuşan bir karakter, bu susma yöntemi 10 numara beş yıldız. Oyuncuların da hakkını vermek lazım, Selin Şekerci ve Furkan Andıç bu roller için biçilmiş kaftan gibiler. Birlikte oynadıkça kabak çiçeği gibi açılıyorlar. Maşallah diyelim nazar değmesin.

Felekten Bir Gece (Hangover) filmine atıfta bulunarak devam etti sahne. Zaten fragmanlarda bunun olacağını tahmin etmiştik. Herkes bir arada uyandı ama kimse gece ne olduğunu hatırlamıyordu. Herkes dedim ama ortada damat yoktu. Tıpkı filmdeki gibiydi. Bir ara ortaya bir bebek çıkacak diye beklemedim değil. Özgür'e yakışırdı hani. Ama ben bebek beklerken ortaya baby face bir oğlan çıkıp geldi. Ha o da kabulüm, pek hoş bir oğlandı maşallah. Daha önce Güneşi Beklerken'de izlemiştik oyuncuyu izleyenler bilir. Zaten diziye sonradan ya da figüran olarak dahil olan herkes daha önce orada da oynamıştı. Kıyıdan köşeden 'sindin nifrit idiyiyirim Kirim' diyen bir adet Zeynep çıkarsa şaşırmam.


Hop hop yandan..

Flashbacklerle geceyi parça parça bize izletmelerine bayıldım. Ama bunlar ne içti de böyle oldu orayı tam anlamadım ben. Nasıl bir şurup bu da böyle kafa yapıyor? Hayır bilelim de içmeyelim. Bu hatırlanan daha doğrusu hatırlanmayan sahnelerden ve bölümde ki favori sahnelerimden kısa kısa bahsetmek istiyorum.


Almillove favorim.

Çiftler bu bölüm çok güzeldi. Pek sevmediğim KaiCan bile hoş göründü gözüme. Drama ya da sorunlar olmadan gayet güzellerdi. Komedi yakışmış onlara da. Ama komedi deyince aklımıza tabii ki ilk olarak Âlmillâ ve Özgür geliyor haklı olarak. Dövme sahnesi en çok güldüğüm sahneydi kuşkusuz. Özgür'ün ve Şebnem'in tepkileri harikaydı. Özgür'ün kendini yastıkla boğmaya çalışırken ki halleri, pavyon sahneleri, sokakta çiftetelli oynamalar falan sevmediğim sahne yoktu hiç. Her bölüm bir sorun olmadan sadece komediyle gitmez tabii ama insan istiyor işte.

Müfit Abi'nin bulunup olayın tatlıya bağlanmasına sevindiğim kadar İzafet'in sahnelerinin artmasına da çok sevindim. Benim en başından beri çok sevmiş olduğum bir karakter çünkü. Rüya ve hayal sahneleri favorilerim arasındadır hala. Yakın zamanda böyle bir sahne görmeyi çok isterim. Önder'le de yakıştırdığımı söylemeden edemeyeceğim. Tamam, belki ikisi olmaz ama yeni bölüm fragmanında Pınar'ı Önder'e ayarlamalarından iyidir. Aman evlerden ırak. Bu bölümde hiç yoktu da ne güzeldi. İzafet ve Önder'e 'hayırlı' kısmet dileklerimizi yineleyelim biz.


İkinci bahar..

Müfit ve Seniha da sonunda muratlarına erdiler. Bu kadar yıl ayrı kaldıktan sonra kavuşmaları çok güzeldi. Dizide ebeveyn rolünde bir onlar kaldı zaten. Ama düğünlerinin bu kadar sönük olmasına üzülmedim değil. Seniha başlarda baya sosyal ve çalışan bir bayandı. Ne oldu da birden evinin kadını oldu, onu çözemedim.


Dans, dans, dans..

Son bölümdeki danslar çok güzeldi. Her çift kendini yansıtan bir şekilde dans etmiş, o gözümden kaçmadı. Kainat ve Can'ın dansını beğendim çalışmışlar belli ki bunun için. Onlar zaten kurallara göre yaşayıp çalışmayı seviyorlar.

Âlmillâ ve Özgür geçen haftaki efsane danslarına benzer bir şey seçmişler. Kendileri gibi dansları da eğlenceliydi.

Gelelim Şebnem ve Selim'e. Selim diğer erkeklere göre dansta biraz beceriksiz de olsa, Şebnem onun açığımı fazlasıyla kapatmış. Dansları da kendileri gibi tutkuluydu. Ayrıca nikah şahitlerinin onlar olması da güzel düşünülmüş. Çifti evlilik yolunda ne zaman görürüz bilemiyoruz ama bu ön gösterim hoştu.


Yine gelsin, hep gelsin.

Bu hafta dizimize konuk olan İbrahim Kendirci'ye de Hoş geldin diyelim. Ben dizimize çok yakıştırdım. Özlemişiz onu ekranda görmeye, arayı daha fazla açmaz umarım.

Başta da söylediğim gibi çok beğendiğim bölümlerden birini izledik bu akşam. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık. Haftaya sonunda beklediğimiz bölüm geliyor sanırım. O yüzden çok sabırsızım, biran önce geçsin, Perşembe olsun. Haftaya tekrar görüşmek üzere. Üye olmayı sakın unutmayın.

Kitapkurdu

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER