Çare Felicity..
Bu çifte baştan 'NO'yum biline...
Bir oyuncu düşünün, kadrosu tamamlanmış ve hikaye rotası çizilmiş bir işe sonradan dahil olan ve aldığı küçük rolü büyütüp büyütüp zamanla baş rolü gölgede bırakan. Tabii ki de Emily Bett Rickards' dan bahsediyorum. Dahil olduğu hikaye olan Arrow'da Felicity Smoak olarak adım adım hem hikayenin odağına, hem de Oliver'in kalbine yürüdü. Öyle ki neredeyse dizinin tüm fanları bu ikiliyi görmek istedi ve 'Olicity' efsanesi doğdu.


Bunu da bırakıyorum.. Gözünüz gönlünüz açılsın..

Felicity Smoak olarak Oliver'in hem iş hayatını, hem de kahramanlıklarını düzene sokmak biraz yorucu olmaya başlayınca Barry' i ziyaret etmek istedi ki bu olay iki kardeş dizideki ilk ortaklık değildi. 'Barry'nin Felicity'si' olarak gördüğüm Caitlin ve asıl Felicity aynı hikayede buluşunca, bana da ağzımın suları akarak bölümü izlemek kaldı. 'Team Arrow' da yarattığı rüzgarı 'Team Flash' da da yaratacağından emin olduğum Felicity'nin rüzgarıyla koltuğuma yayılarak izledim bölümü...


Leonard Snart rolünde Micheal Socfield'i izledik..

Barry'nin bize sahip olduğu yeteneklerden bir demet sunmasıyla eğlenceli başlayan bölüm, banka aracının soyulmasıyla tatsız maceralarla devam etti. The Flash'ın kahramanlık tezinin konusunda, bu hafta yaptığı soygunlarda her şeyi saniyelerle ayarlayıp Barry'e 'senin kadar olmasa da ben de hızlıyım' mesajı veren Leonard Snart vardı. Ultra psikopat (polisi son çare olmadıkça vurmam ama beni satan elamanını da gözüm kırpmadan vururum diyen adama başka lâkap bulamadım) kahramanımız şehrin bütün krokisini çıkarmış, plânını dantel gibi ince ince ama derinden örmüştü.

Ee Felicity nerede? diyerek mızmızlanmaya başladığım anda Barry ve Iris Barry'nin çalışma odasına giderken Felicity'i onları orada bekler halde görünce, oh dedim. Konuk oyunculuğun hakkını verip, baştan sona görünecek ve bizi de mest edecekti. Onu görünce mest olan bir ben değildim tabii. Barry'nin dili tutulunca, 'N'oluyoruz abi?' dedim. Ona da mı yazacaksın Barry?!
Kulak misafiri olup duyduğu hikayenin aslını öğrenmek isteyen Felicity Barry'nin koşmasını 'görmek istiyorum' diyerek falsolu şekilde sorunca, sıradan bir sahnede bile yüzümüzü güldürmeyi başardı. (Felicity farkı vol. 583938292)


Yeni bir 'spin-off' vakası. Yapımcılara duyurulur..

Barry, bir olay yeri inceleme uzmanı ama aşırı hızdan ve doğal olarak sürtünmeden kaynaklanabilecek olası bir alevi fark etmiyor. Peh! Peh! Neyse, Allah'tan sahnede Felicity var da bu saçmalıklara aldırmadım. Caitlin, Felicity'nin varlığını olası tehlike(!) (her ne kadar kıskanmasını istesek de o plânının gizliliğini düşünüyordu) olarak algılaması ve Bay Antipatik (Cisco) in Arrow'u merak etmesiyle, tuhaf hâl alan sahne yine Felicity sayesinde tatlıya bağlandı. Dr. Wells tarafından iyice egosu tatmin edilen Felicity, bu gazla Da Vinci'nin şifresini bile çözecek inşallah! Felicity'i Felicity yapan değerler yine iş başındaydı. Barry'nin yıldırımdan sonra kazandığı hızla değil de, onun insani yanının alabileceği hasarlarla ilgilendi.

Iris, Barry'nin sevgisini görmezden gelmekte çığır açarak onu Felicity ile yakınlaştırınca, ben Barry'den daha fazla sinirlendim! Çünkü; o bu durumdan hayli memnundu. İlginç.


Adam, kahramanlık yaparken bile itici..Bölüm boyu ortalığı toplamak Felicity'e kaldı...

Kurbanını doğal ortamında keşfe çıkan Leonard'ın kullandığı silah, Cisco'nun (yaptığı icat bile başa bela!) üzerinde çalıştığı silah çıkınca olaylar birbirine bağlandı ve Team Flash Felicity jokerini kullanarak işe koyuldu. Felakete yol açanın Cisco olduğunu anlayan Flash'ın attığı tirat fazlaca klişeydi ve doldurma sahne olduğu çok belliydi. ( Zaten 45 dk yazılan dizilerde de böyle sahneler olunca hepten umudumu kaybediyorum) Neyse ki Bayan Smoak yine olaya el attı ve durumu kurtardı. Oliver konusunda pot kırdı ama olsun. Sahi Felicity olmadan ne yapıyordu bunlar?! Şehrin bilgi ağını hackleme konusunda Cisco'dan 30 kat daha hızlı davranınca nasıl rahatladım anlatamam. İçimin yağları eridi. (Felicity o niyetle yapmamıştı ama..) Cisco, kendi silahıyla vuruldu. Oh olsun..

Kötü adama yaklaşmada ne kadar hızlıysa onunla mücadele etmede o kadar zayıf kalan Barry, yine yardım almak zorunda kalınca 'anti-suç' takımı yapılan silahın daha güçlüsüyle (göstermelik de olsa) olay yerine geldi ve bir olay daha çözüme ulaştı.
Bölüm boyu Iris'in gazına gelen Barry, Felicity'i trende sıkıştırınca(!) yazarlar olabilecek en en en en saçma sahneye imza attı ve ikili öpüştü. (Ben şok! Ben vefat! Ben iptal!)

Finalde nur topu gibi bir kötümüz daha oldu. Şimdilik sadece adı var. Mick. Hayırlı olsun.. Haftaya görüşmek üzere.

Kemal DemirBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER