Umutları yakmayalım...
Bugün Adı Efsane evreninde çok garip şeyler oldu. Ya da belki de her şey çok normaldi ama ben bir şey anlamadım…

Tarık Aksoy’la vedalaştık. Sahada düşünce, bir de üzerine mezarlık sahnesi gelince öldü sandık. Tam ne kadar saçma bir ölüm şekli olduğundan dert yanacaktım ki bir de baktık ölmemiş. Antalya’dan aldığı iş teklifini değerlendiren Tarık, kızlarıyla beraber yeni bir hayata yelken açacakmış. Neyse ki bölümün sonunda Zeynep aramıza katıldı ki, Tarık’ın bir kızı daha olduğunu hatırlamış olduk.

Tarık’ın büyük kızı Melis’in durumuysa Zeynep’ten daha vahim. Kızımız aşık, babasını yalnız bırakmak da istemiyor; ee ne yapacak? Hoş, Melis’in gidişinde bir açık kapı da var. Belki eğitim sebebiyle geriye döner. Olmayacak şey değil.

Seçil teyzemiz de artık kendi yoluna bakacak, şahane.

Bahar hocamız ise yeni bir hikaye yazmanın peşinde uçtu gitti bir kelebek misali…

Karakterler ayrılır, yeni hikayeler yazılır. Oyuncuların ayrılması, hikayenin ekseninin değişmesi benim yorum yapabileceğim şeyler değildir; tutarsızlık görmedikten sonra da ağzımı bile açmam. Ama hikayenin rotasını değiştirmenin tek yolu bu muydu yahu? Haftalardır beklediğimiz şampiyonluk böyle kekremsi bir tat mı bırakmalıydı ağzımızda? Kupayı bırakıp Tarık’ın akıbetini mi düşünmeliydik?

O kupa havaya kalktığında zerre duygulanmadım. Sahnenin ruhu yoktu, hayallerimin kırıklıkları da ortalığa saçılmıştı. Yazık oldu koca sezona.

Hayallerimin kırıldığı bir diğer mesele de Bilir’in de gideceğini öğrendiğimde oldu. Madem Bilir gidecekti, neden sanki Tarık’ın yerini alacakmış gibi gençlere yaklaştı? Bu durumdan da hiç hoşlanmadım.

Adı Efsane gençleri çok yetenekli. Ekranda ne kadar uzun kalırlarsa, sektördeki yerleri için o kadar iyi bir şey bu. Sırf bu yüzden Adı Efsane geriye döndüğünde her şey yolunda gitsin istiyorum. Temmuz, geriye dönüşün adı olacak Adı Efsane için. Umutlarını mekana giren gizemli kişi sayesinde yeniden yeşertebilecek mi takımımız göreceğiz. Yoksa umutları yakacak mıyız? Umutları yakmayalım... 

Kim gitti, kim kaldı hala anlayamadıysam da emeği geçen herkesin emeklerine sağlık. Umarım dönüşün ardından anlayabildiğim şeyler çıkar karşıma.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER