Izzy sen çok güzelsin...

Jace’in ilk bulduğu telefondan –keşke bulmasaydı gerçi- Izzy’i aramasına benden on yüz bin puan. Kardeşlik bağları beni diziye bağlayan en güzel etken… Bakmayın Jalec Jalec dediğime, Jace her ‘kardeşim’ dediğinde, içimde bir yer sızladı. Alec, Izzy, Jace bağı beni bitiriyor. Herkese Jace için kafa tutmaları hele, zaten sevdiğim biricik kardeşleri daha da sevmeme neden oluyor.

Jace, kurt sürüsünü karşısına aldı malum. Valentine sağ olsun tabii.

 -Hayır, babam sağ olsun gibi değil, hayır.-

Her ne kadar Luke durumu stabil tutmayı başarsa da Jace’i yine Izzy kurtardı.

Ne sahneydi ama… ^^

Izzy’nin kurdu dize getirdikten sonra “Akıllı köpek” demesi. Her zaman çizdiği güçlü kadın profiline o kadar yakıştı ki, bir kez daha hayran kaldım.

Sürü Clary’nin ağzından kesin olarak Gretel’ı öldürmediğini duysa da geri çekilmeye niyetli değil gibi, gerçi o işi de Izzy çözdü. Jace’in Endüstri’ye teslim edilecek olması pek yumuşak sonuçlar doğurmayacak olsa da en azından artık bilinen ve Valentine’dan uzak bir yerde -umarım- olacak. Bu da bir şey…

Simon ve anne konusundan Clary’e katılıyorum, kesinlikle söylemeli. Biliyorum “Merhaba anne, sen beni turnede sanıyordun ama ben vampir oldum.” demek kolay değil ama en azından kadının başına bir şey gelmeden sorun çözülür.

Bazı yerlerde Raphael ve Simon arasında bir şey olma ihtimali konuşulmuş. Birkaç video ve çalışmaya da denk geldim. Kitapta böyle bir durum var mıydı bilmiyorum ama dizide Simon sahnelerinin yarısı Clary ileyse yarısı Raphael ile yani elbette mümkün. Yine de bir eşcinsel çift ile yetineceklerini düşünüyorum, bakalım.

Aah be!

Jace sonunda ‘kardeşine’ ulaştı ulaşmasına da, Alec’i dünyada tutmak Magnus kadar yetenekli bir büyücü için bile oldukça zordu. Elinden gelen her şeyi denemesine rağmen, öpücük dahil...

Bu zamana kadar hep Alec’in ağzından duyduk, “Ona ihtiyacım var, bana ihtiyacı var ya da onsuz yaşayamam…” gibi cümleleri. İlk kez Jace’i böyle çaresiz, böyle üzgün görmek… Sanırım hoşuma gitti. Hele o tüm bölüm boyunca, tamam bana ne yapacaksanız yapın ama önce kardeşime ulaşayım tavrı…

Parabatai yeminlerinin tekrarı ve taşın etkin hale gelmesi belli ki durumu çözdü de Alec uyandı. Onsuz geçen bir bölüm yeterince zordu bir bölüme daha dayanamazdım.

Dipnot: Sneak Peek’i izleyenler bilir gelecek bölüm Magnus&Alec ilk buluşması var. Muhtemelen beni Jalec fikrinden sıyırmaya yetecek kadar güzel bir an yaşanacak. Gerçi yine de içimde bir yer vazgeçmez  o ayrı.

Dipnot II: Gelecek bölümden beklentilerimden biri Clary & Jace konuşması, gerçi Jace’in pek konuşulacak ortamlarda tutulacağını düşünmüyorum ama neyse. *Ruth 1:16

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER