Hayat Şarkısı: Asıl savaş şimdi başlıyor!
Hayatın koşturmacasına kısa molalar vermek gerek... Biraz nefes almak, biraz kendini dinlemek. Esasında Salı günleri benim hafta içindeki mola günüm. Günün yorgunluğunu, stresini, kaygısını Hayat Şarkısı ekibinin tatlılığı ile atıyorum.

Evet, koca bir maraton koşuyorum Hülya sayesinde. Kerim'in içine attıklarını kendi içime de atıyorum. Bayram Bey ve Süheyla Hanım birbirlerine trip atınca üzülüyorum ama ne kadar üzülürsem üzüleyim bir tarafım mutlulukla dolup taşıyor.

Koskoca 24 haftayı geride bıraktık. Güldük, ağladık, kızdık, bağırdık ama en çok da sevdik. 24 hafta boyunca her Salı koşa koşa televizyonun başına geçtik. "Ah bu Hayat Şarkısı..." dedikçe mutlu olduk. Ben de 24. haftada Hopa'dan eşlik ediyorum hikayemize. Otel odasında, pencerenin ardında Karadeniz bana eşlik ederken kendimi Cem Karcı'nın dünyasına bırakıyorum...

Öncelikle ortada büyük bir dram varken, bu dram anca bu kadar komediyle harmanlayıp trajikomik bir hale getirilebilirdi. Teşekkürler Mahinur Ergun. Zeynep, sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün. Konu döndü dolaştı, yine "İkili hayat geni" üzerinden Cevher erkeklerine geldi ya, helal olsun. Bayram Cevher konuya el atınca hem konu çözüldü, hem de buzlar eridi. Güzel oldu, güzel.

Bayram Bey ve oğullarının flashback sahnelerine bayılıyorum. Çok ufak ama çok güzel nüansları var. Bir ara bunları uzun uzun konuşuruz belki. Artık Hüseyin’in küçüklüğüyle de tanışıyor olmamız daha da keyiflendiriyor o sahneleri. Bayram Cevher, hakikaten senin gibi baba sevilmez mi hiç? Canım Bayram babam...

"Benim torunumun, gözbebeğimin anası başkası olacak. Ve ben bunu bilmeyeceğim öyle mi?" diyen Bayram Cevher'e sarılabilir miyim? Artık eminim Bayram Bey, Mahir'i de gayet iyi biliyor.

Bayram Bey ve Kerim çok güzel bir şekilde barışmadı mı? Tertemiz, net. Çok ağdalı bir barışma sahnesi izlemek istemiyordum doğrusu, sahne çok hoşuma gitti.

Fakat Kerim’in öfkesiyle ilgili sıkıntılarım var. Kerimcim Filiz'e bağırıp durma. Haklıyken haksız konuma düşme lütfen. Neyse Hüseyin Cevher Bey, el attı şükür.

Hüseyin'i çok seviyorum. Güzel kalbini, sakinliğini... Fakat Melek ve Ceren'le ilgili konularda bir akıl tutulması yaşıyor bence. Ceren ve Melek'in bir arada işi ne? Zeynep bu konuda ne dese haklı.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER