Aşk Laftan Anlamaz; Sevmedim Söylediklerini..
Sevmedim söylediklerini Murat. Kaçırdın Hayat'ı. Tabii buna kaçırmak denirse. Farkında mısın ne çok sınadın kızcağızı? Az buz da söylemedim ''karakteri çok kuvvetlidir'' diye. Her şey kabul edilirdi tabii. Didem'e ezdirmek pek yakışmadı. Sevmedim söylediklerini. 
 
Bölüme bir yorum yazmaktan çok, daha farklı şeyleri dile getirmeyi tercih ediyorum. Örneğin Hayat'ı;
enerjisini, deli bakışlarını, bir de gözlerimi ayıramadığım kırmızısını. Ben tutuluyorum arkadaşlar. İzlerken yerimden kalkma, reklam arasında kanalı zaplama düşüncesi aklımdan geçmiyor pek. Tüm haftanın yorgunluğunu ve enerjisini bir iki saatte toplayıp yoluma devam etmişim gibi bir hissiyat kaplıyor içimi, sonu hayır olsun. Murat'ın karakteri tül perdelerle muhafaza edilir gibi değil mi sizce de? Kendinden taviz vermesi o kadar kolay bir hal aldı ki artık 'keşke hep böyle olsa' demeye başlar olduk iki günde. Yakınlaşma sahnesinde 'esmiyor!' diye huysuzlandığım havalar ferahladı, yaz rüzgarları kapımı araladı. Deli elektrik aldım. Kimseden almam kolay kolay. Ama fena bağlandım. 
Bir diğer düşüncem de şudur ki Hayat ve Murat'ın "oldu bitti şipşak" durumuna düşmesinden çok sindire sindire işlenmesinden yanayım. Belli bizi çok eğlendirecekler. Dibini sıyırmadan çok, bitmesini istemediğim pudingi çay kaşığıyla yemeyi tercih ediyorum. Anladınız siz beni. Devam. 

Üçlü kız ekibimiz mevcut. Aslı, İpek ve Hayat. Allah korusun böyle koalisyonlardan. Whatsapp gruplarının ete kemiğe bürünmüş, kadrajda can bulmuş,  dedikoduyla ruhlanmış hali değiller mi? İki zıt düşüncedeki insanın Hayat'a ortak bir fikir bulması çokta ilgimi çekiyor inkar edemeyeceğim. Tabii bu sefer pek pot kırmış olsalar da sempatikliklerinden taviz vermiyorlar. İnşallah böyle devam eder, maaşallahları keyfe keder. 

Şimdi gelelim ilk bakışımda değindiğim noktaya. Doruk gittikçe mayınlanıyor. Hayat ve Murat arasında olacak bir ilişki varsa -ki var biliyoruz- Doruk'un kalbi kırılmadan oynanmalı. Ortada bir şirket var. Ve Murat'ın iş aşkı. E Derya hanımı da hesaba kattığımızda işler gittikçe kızışıyor ve bataklığa doğru yol alıyor. tehlikeli sularda yüzmek ne Hayat'a ne de Murat'a göre. Biz böyle iyiyiz. Sakin sakin devam etmemiz tercihimdir. Tabii biraz entrika da hiç fena olmaz. Bu havalar yine soğuyacak. Didem kuvvetli bir karakter mi? Hiç fena sayılmaz. Ama Murat'ın yeri geldiğinde had bildiren tavrı Didem'de sadece boyun hizasında kalıyor. Bu da onu daha da keyiflendiriyor. Ne pahasına olursa olsun postasını koyup 'sen kim köpeksin?' demesini çok bekledim. Hayırlısı olsun. Tuval eksikliği muazzam gideriyor. Pek bi sevdim. 

Bir de Kerem ve İpek etkileşimi var ortada. Pek anlam veremesem de sevdim. Hiç fena değiller. İleride çok kuvvetli replikler ve kurgularla süper güçlenebilirler. Ortaya çıkan ruhu anlatmak seni de beni de yorar. Bekleyelim görelim.  

Nejat  amcacığım kızmazsan belirtmek istiyorum. Neden kalpten gidecekmiş gibi davranıyorsun? Hayır, içime doğduysa bir yerlere vurayım ama hiç hoşuma gitmiyor bu tavrın. Bayılasım geliyor kumandayı, cipsimi kolamı fırlatıp. Bunalıyorum. Gerçi o kadın benim de yanı başımda olsa benim de ruhum çoktan kanatlanıp 'arivederçi' demiş olurdu. Mersi.


Bir de bizim ahiretlikler var. Onlar daha çok annemin ilgisini çekiyor anlam veremedim. Düşünce yapıları mı aynı gidiyor nedir çözemedim de gençler. Emine teyzem neden kızını dizinin dibine çekme tutkusuyla yanıp tutuşuyor pek bir meraklıyım. Pek yakında memleketten gelen damat talibini görürsem hiç şaşırmayacağım. Anlayan varsa bir yorumunu alırım. Bu konunun ucunu açık bıraktım. Tartışmaya müsait. 

Suna ve Gökçe.. Gökçe nasıl bir karakter girmeyeceğim oralara. Ama Suna'nın "küçük dağları ben yarattım" havalarından pek bir mustaribim. Yahu senin baban zaten memnun halinden. Çık git, gez dolaş, kuş bul, fotoğraf çek koy insta'ya? Ne istiyorsun benim Hayat'ımdan? Alan mutlu veren mutlu. İkinizin de kârına, ne çıkarsa bahtına. Bırak küçük dağlar yerinde dursun. 

Azime teyzemin gelin bulma azmine hastayım yeminle. Ne şeker bir karakterdir o ya. Tam aile büyüğü havası işlenmiş karakterinde. Pek bir hoşuma gidiyor kendisi. Tonton yanaklarından öper mutlu haftalar dilerim. Görüşmek üzere...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER